persut ei pääse hallitukseen kun kassulaiset parantelee krapulaa ja päästelee kaasuja siihen kirpparilta ostettuun sohvaan vaikka niin uhottiin nousukkaassa että jopolla ajellaan ääni antamaan jos ei pera oo tehny källiä ja piilottanu pumppua pyörävarastoon...
ei taaskaan kassulaisia uurnilla
ökyiijä
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Persut nro 2 vaalituloksessa, 38 paikalla. Ennen kokkareita. Hallitukseen meno aikas varma. Ketuttaako ketjun aloittajaa miten paljon ? :-D
ps. kepu ja persut olivat oppositiossa viime kaudella ja olivat aika hyvää pataa keskenään. Siitä lähdetään että persut suostuu hallitukseen mukaan. Kepun kanssa.
Ei sillä enää väliä ketkä siellä huseeraa. Ehkä jo ennen vaalikauden loppua Suomi on IMF:n ja EKP:n ohjauksessa. Syksyllä alkaa tosi raju perkaaminen ja ensi talvena työttömyys nousee nykyisestä 518 000 jo yli 700 tuhannen. Rommiasteesta puhuminen on tarpeetonta, kauppa ei käy millään hinnalla edes enää nyt.
Menehän whoknows mikälienet konttailemaan paattisi pilssiin tarkistamaan, ettei vain ole liian lahoa ja vettynyttä kuttaperkkaa siellä. Aika noloa jos uljas burtesi uppoaa sinne "marinan" laituriin. Menee sitten latinomisun peräreikään sataman paskaista vettä. Kun joutuu uimaan lähimpään rantaan.
Tuommoiset pahanilma linnut kuten whoknowswins, pitäisi viedä saunan taakse... On se kumma kun sieltä paratiisin lämmöstä tuo jaksaa kommentoida ex-kotimaansa asioita ja toivoa sille vain huonoa ja epäonnea. Nyt muuttui poliittinen suunta Suomessa ja satavarmasti lähtee Suomi menemään parempaan suuntaan. Annetaan Ruotsin jatkaa valitsemallaan tiellä, kohti kansankodin islamisaatiota ja tuhoa.
Suomalaiset muulit eivät vain tahdo vieläkään tuota uskoa. Epätoivo ja pelko on jo vallannut koko maan ja kaikki odottavat tumput suorina, että apu putoaisi taivaasta. Kaikesta huolimatta minä lähden nyt vaimon kanssa junalla Barcelonaan ostoksille, kun on hieman viileä ja puolipilvinen päivä. Matka 45 min maksaa huimat 4,10 euroa sivu kertalipulla.
"Nyt muuttui poliittinen suunta Suomessa ja satavarmasti lähtee Suomi menemään parempaan suuntaan"
Ei sitä vielä tiedä, mutta toivoa sopii. Kunhan Sipilä vaan ei ottaisi demareita mukaan, niin aika varmasti paremmat ajat käsillä.
Näyttää toiveikkaalta, kun kokkareet saatiin pois häsläämästä! Keskusta ja PS! Hakkarainenkin on taas mukana! Terkkuja "pelleily seis" miehelle ja Kokoomukselle! Tältä pohjalta Kesk.-PS Suomen asiat voidaan saadakin kuntoon!