Helpohko laskutehtävä???

Keski-suomen talousalueella on ja elää 1841 kpl vanhempia henkilöitä.jotka saattavat tarvita jopa vaaliavustajiakin??
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin että mitä piti laskea?
Jos kokoomus saa päättää, niin ainakin köyhien elintaso laskee.

Äänestä

Onkohan totta.et joku "ehdokas" kierrellyt taas sairaaloita.vanhainkoteja.hoitolaitoksia ja käynnyt röyhkeästi keräämässä vaaliäänejään? jopa sairailta ihmisiltä.vanhuksilta?? keskisuomen vaalialuelta??

Äänestä

Todella hyvä asia .ettei läntisestä keski-suomesta päässyt ketään eduskuntaan.SOMESSA sieltä pudonneet ja muutkin .valittavat .että tulot tippuivat kovasti?? elikäs 200 edustajaa ovat siellä rahan takia??ja oman edun vuoksi. ei KANSANedustajanakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jytkyjatkuu kirjoitti:

Keski-suomen talousalueella on ja elää 1841 kpl vanhempia henkilöitä.jotka saattavat tarvita jopa vaaliavustajiakin??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu