RKP:n Haglund osoittaa jo epätoivoa hallituskiimassaan!
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/80724-carl-haglundilla-yllattava-kanta-pakkoruotsiin-myonsi-vaaliviikolla
"Haglund on valmis jopa pakkoruotsituksen helpotuksiin, jos otetaan hallitukseen! Tuskin se on meille asiantuntijoille mikään yllätys?"
"Svekkulit" "näet tietävät, että ainakin kielikokeilut aloitetaan, on RKP hallituksessa tai ei. Joten etuilupuolueella ei ole mitään hävittävää, vaan vain voitettavaa. Hallituksessa istuessa RKP pystysi kuitenkin valvomaan ja hidastamaan kielivapauden etenemistä."
Suomessa 75% kansalaisista haluaa vapaan kielivalinnan mutta RKP:n kiihkoruotsalaiset yrittävät kaikkensa vasdustaa suomalaista enemmistöä.
Sotahullu Haglund repii pelihousunsa
RKPonKieroilijoita
0
83
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017553
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1055563- 835047
- 1394436
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113150- 492833
- 522769
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102354Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561966