Tämä ketju käsittelee Palveluneliö Oy nimistä toimijaa ja sen taustoja. Jotta asiaa voidaan möyhentää kunnolla, toivon että tänne kirjoitettaisiin kaikenlaisia kommentteja asiaan liittyen.
Näin vaalien jälkeen minua kiinnostaa erityisesti nämä toistensa takuunaiset, kenen etua tässä ajataan.
Sana vapaa, olkaa hyvä.
Palveluneliö Oy
25
6304
Vastaukset
- pimpelipom999
nyt ei aukee,voisitko hieman selventää mistä on kyse
- huvitus2
Niin se on, että kateus pitää ansaita. Onnea Naiset =)! Ja kirjoittaja hankkikoon elämän.
- mäntsälä55
eikö edes paikkakuntalaiset saa näin herkullisesta aiheesta keskustelua aikaiseksi,taitaa olla kunnon syväjoki meininkiä oitissa.Tämä on tulos kun kaikki on sukua keskenään.
- Reikä
Mistähän naisista mahdat keskustella?
- poliitikko
omaa etua ja sukulaisten,politiikkahan on perseen ja kullin nuolemista.
- Reikä10
Kuka ja kenen sukulaisten?
- Jallu00
Kuka sukulainen nyt kenen hanuria nuolee???
- elämähakusessa
Ja toisilla ei ole muuta tekemistä kuin kaivaa ja kaivaa, jos jotain löytyisi. Kannattaisiko katsoa omaa elämäänsä eikä hakea muiden elämästä jotain, johon voi tarttua ja kritisoida? Kateus on tauti, johon ei ole lääkettä.
- Reikä10
Ketä kadehditte ?
- karavaanikulkee
Hyvin on firma hommansa hoitanut ja kun vielä jaksaa kestää tällaisen pa..skan jauhannan, niin vielä parempi.
- Opiskelijaoitin
No Hyria ei suosittele työharjoittelupaikaksi missään nimessä, eivät kerro miksi...
- Sardeli
Kokemuksen syvällä rintaäänellä, minä tiedän miksi. Ei mitään ohjausta/perehdytystä. Heti yksin maailmalle. Ei huolehdita lääkelupia, epäpätevät tekee töitä hoitajien töitä, salassapitovelvollisuus??? Sitä ei tää yritys tunne. Listat muuttuu päivittäin, 24/7 pitää olla tavotettavissa/käytettävissä, palkat huonot.. Samassa työssä samalla koulutuksella toisella voi olla palkka 11e ja toiella 14e, ihan kenen kanssa johtaja nyt sillä hetkellä sattuu olee parasta kaveria.
- Anonyymi
Sardeli kirjoitti:
Kokemuksen syvällä rintaäänellä, minä tiedän miksi. Ei mitään ohjausta/perehdytystä. Heti yksin maailmalle. Ei huolehdita lääkelupia, epäpätevät tekee töitä hoitajien töitä, salassapitovelvollisuus??? Sitä ei tää yritys tunne. Listat muuttuu päivittäin, 24/7 pitää olla tavotettavissa/käytettävissä, palkat huonot.. Samassa työssä samalla koulutuksella toisella voi olla palkka 11e ja toiella 14e, ihan kenen kanssa johtaja nyt sillä hetkellä sattuu olee parasta kaveria.
niinpä,heräät yöllä x-määrään tekstareita jne...oli työpaikka,joka törkeesti käytti TE-työntekijöitö hyödykseen,sopimuksella 9€/6tuntia/6kuukautta...sen jälkeen,heippa,ei ole rahaa palkata...seuraava raukka toimimaan...
- hmph
Poliittinen korruptio.
- Anonyymi
Hei.
Hyvä firma. Valmistuin oppisopimuksella Hyriasta ammattiin. Sain töitä ja rankkana kesänä on työntekijöitä muistettu vaatteilla, limulla, suklaalla ja pizzaakin on saanut itselleen hakea.
Liksat tes mukaiset, kun oot osaava, saat henkilökohtaisen lisän ja erityistehtävälisän jolla palkka nousee.
Mikä parasta, firma hoitaa asiakkaansa hyvin.- Anonyymi
Ikävä kyllä ei hoida asiakkaitaankaan hyvin. Esim. ei tunne lakia, jossa iäkkäältä henkilöltä ei tule laskuttaa ALV:tä.
Tai enhän voi yleistää - uskon että moni firman hoitaja tekee työnsä hyvin mutta jotakin on pielessä kun sairailta ja puolustuskyvyttömiltä vanhuksilta yritetään viedä viimeisetkin rahat. - Anonyymi
totta.
- Anonyymi
Olen kyseisen yrityksen asiakas. Kaikki toimii loistavasti.
- Anonyymi
Palveluista enkä neliöistä tiedä, mutta jonkun pitäisi kyllä käydä tarkistamassa tämän henkilön lääkitys joka kirjoittelee Aamupostissa nimimerkillä Oitin eläkelläinen. Ei taida henkilöllä olevan ajatus aivan kunnossa.
- Anonyymi
Häntä nuorempana potkaisi hevonen päähän.Siitä asti ressukka on ollut vähän.......!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Häntä nuorempana potkaisi hevonen päähän.Siitä asti ressukka on ollut vähän.......!
Oli kuulemma ollut liian painavia leluja. Kauppaan mennessä äiti kantoi verkkokassissa ja pää hakkasi katukiviin.
Miksi haukutte hyvää työnantajaa. Oitissa olisi paljon enemmän työttömiä, jos ei ko firmaa olisi. Minäkin vanha venkula ja tuurijuoppo sain töitä, muualla kohdeltiin kuin näkymätöntä. Totta on että pätevyysvaatimukset eivä täyttyneet, mutta panostan kaikkeni, että asiakkaat ovat tyytyväisiä. Ja hoito-alalla muutenkin huutava pula työntekijöistä.
- Anonyymi
No nyt, meidän taloyhtiössä siivoaa tuo lafka ja voin sanoa muidenkin puolesta että kun sopimus loppuu, sitä ei kyllä uusita. Tiuskivat asukkaille jos ovat "siivoamassa" kun tulee tai lähtee. Kyllä niin sottaiseksi jää kun lähtevät.
- Anonyymi
Joskus tuli arvon yrittäjää kuskailtua taksilla, kun sitä työkseni tein.
Jäi niin ikävä kuva, että ei koko uran aikana kenestäkään.
Järkytyin, kun myöhemmin selvisi mitä työtä tekee. - AnonyymiUUSI
Miksi homma kusee palveluneliöllä johtuu itse yrittäjästä Satu Sinikasta. Työntekijät ovat kaiketi ahdistuneita ja töykeitä, joka johtunee siitä miten itse yrittäjä pyörittää yritystään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1424403
Milloin nainen saan sinut?
Kanssani eroottisiin hetkiin? Tiedät ja tunnet kovan haluni, hellyyden myös. Onko vastauksesi edelleen, että en tiedä, e222515Haluan että tiedät tämän
Jos luet täällä. En ole sinulle vihainen, vaikka asiat menivät niinkuin menivät. Ajattelin, että et tykkää minusta, jonk972069Trump syyttää sodasta Ukrainaa.
Vieläkö persut jaksavat naureskella sille kun väitetään Putinin ja Trumpin olevan parhaita kavereita? https://yle.fi/a/4141754Pride saapuu Iisalmeen
Miksi tällaista tapahtumaa pitää käsitellä kaupungin hallituksessa? Ihan sama kun pistäisi pystyyn umpikännimarssin ja k1991599Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä321597- 371515
Johanna Turja, Putinin agentti Alavudelta
Johanna Turja: Ukraina on osa Venäjää https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a4d2ab92-3cc7-41bc-9630-0b48f898e263341506- 2501345
- 871305