Siispä googlettamaan vaihteeksi: Sad Endings Seksiturismi, siinä todellakin matkaillaan.
Eräs matkakertomus
polkupyöräilyä
2259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Maailmassa on paljon pahaa. Keskittyisit nyt ensin pelastamaan muslimimaiden naisia ympärileikkauksilta, pakkoavioliitoilta (yleensä alaikäisinä), kunniamurhilta, jätesäkkiin pukeutumiseen pakottamiselta etc.
Palataan Thaimaan ongelmiin sitten kun muille maailman naisille on ensin hankittu vapaus ja seksuaalinen itsemääräämisoikeus.
Miksi pitäisi sitten vasta palata Thaimaan ongelmiin, kun muualla saatu huolet ja vaikeudet pois. Eikös se pitäisi puuttua jo nyt kaikkiin niihin ongelmiin myös Thaimaassakin, vai haluatko ensin käydä kunnolla panemassa niitä tyttösiä ja tyhjentämässä pussisi siellä kun vielä ehdit ennen kuin todella asiat sielläkin muuttuvat paremmiksi.
Eiköhän se vielä ottane kauan aikaa ennenkuin asiat siellä muuttuvat paremmiksi. Nythän siellä jo asuu joukko suomalaisia, te voisitte ruveta pistämään siellä asioita kuntoon, teillä paremmat mahdollisuudet ihan paikan päällä. Turistit eivät muuta kuin panevat ja juopottelevat, siitä ei minkään maan olot parane.
Miten olisi jos sinä aloittaisit nyt heti laittamaan omia käsityksiäsi Thaimaan kävijöistä kuntoon. Lopettaisit halventavat kirjoitukset meistä Thaimaan ystävistä.
Lähes miljardi muslimimaiden naista saa siis mielestäsi kaikessa rauhassa kärsiä alistusta ja kidutusta ilman ihmisoikeuksia.
Tärkeintä sinulle on etteivät vapaat thainaiset vaan anna länsimaalaisille miehille rahasta tai ilman.
Miksi totuus olisi halventavaa. Käyn kerran vuodessa Thaimaassa viipyen kuukauden kerrallaan, ja kyllä jotain totuudesta tiedän minäkin. Ja joskus se tosin sattuu, eikö.
Mutta älähän nyt skitsoile siellä. Jokainen tietää minkälaista miesainesta Thaimaassa käy. Saa olla Thaimaan ystävä ja kaikki tietää ettei Thaimaan matkailijat ole samanlaisia pervoja ja hässijöitä kuin eräät. Marja- Leenat sun muut eivät älähtäisi, jos ja kun tietävät olevansa niitä kunnollisia.
Ei tienkään saa kärsiä ei, en ole niin sanonutkaan, mutta saako sinun mielestä musliminaiset kärsiä sillä aikaa kun sinä tykkäät paneskella Thaimaan pikkulikkoja ja käyttää heidän hädänalaista tilaansa hyväkseen tyydyttääksesi omia alhaisia tarpeitasi? (nyt kun lukee näitä juttuja täällä, niin eihän thaihoroilla ja niiden perheillä ole mitään hätää verrattuna arabinaisiin).
Miksi itse et mene auttamaan arabi- ja afrikkalaisnaisia heidän kurjassa olotilassa?
Thaimaan hädänalaisten pikkulikkojen hyväksi käyttöä?? Hah hah.. Suomalainen Joonas asuu vuokralla mellunmäessä ja on oikeutettu asumistukeen, Silti Joonas lähettää tyttöystävälleen 50-100e kuukaudessa pienistä tuloistaan? No Joonashan on Suomalainen ja haluaa auttaa hädän alaisen Thaimaalaisen pikkutyttöystävänsä elämää. Huolimatta siittä että tytön omaisuus on yli puolet suurempi kun mitä hyvää tarkoittavan Suomi retkun koko suvun omaisuus Suomessa on. Ei se välttämättä ole lottopotti jollekkin omakotitalossa asuvalle Isaanin neidolle, jonka perheellä on 200 raita sokeriruokomaata takapihalla, että joku pönäkkä Suomimies taluttaa tämän Martinlaaksossa sijaitsevaan vuokrakaksioon odottelemaan kotouttamistukia. Hävettää joskus kuinka hyvinvoivina Suomalaiset itseään pitävät. Ilmainen koulutus?? ja nämä tinalot käyvät vain pakollisen oppivelvollisuuden loppuun? Ei ole sisäsiittoisesta kansasta maailmalle paljon iloa? No koulussa saadun ilmaisen hammashoidon takia moni syrjäytynyt pystyy ampumaan perheensä ehjin hampain? Onhan sekin nyt jotain, tässä maailman toiseksi onnellisimpien ihmisten täyttämässä paskahuusissa.
Kuulostaa hyvin oudolta tyypiltä jos lähettää likalle, jolla kertomasi mukaan omaisuutta paljon. Hyväntekeväisyys on arvostettava asia mutta tuossa tapauksessa tuntuu että äijä on hieman yksinkertainen. Tietäneekö edes tytön ns. varallisuudesta, josko edes käynyt siellä. Kyllähän meidän verorahoillamme elävä voi toki rahaa lähettää vaikka Timbuktuun, elätämmehän muutenkin ison joukon ulkomaan pellejä.
Nimimerkille dfsfdf. Älä paketoi kaikkia muslimimaita samaan laatikkoon. Ethän varmaa paketoi kaikkia kristittyjäkään.
Käytännössä kaikki muslimimaat on samanlaisia paskalääviä ja naisen elämä islamissa on helvettiä.
Suomessa on myös ongelmia. Mitä amalia tekee niiden poistamiseksi. Kirjoittamalla viha kirjoituksia Pattaya palstalle, niinkö ne Suomem ongelmat poistuvat. Amalia on itse suuri ongelma pahempi kuin Talvivaara.
Sinä et tiedä millaisia miehiä Thaimaassa käy, ethän ole siellä käynyt. Vapaat miehet saavat tehdä lomillaan mitä haluavat, paitsi rikkoa maan lakeja.
Miten minusta tuntuu että elätämme varsin kattavan joukon myös Suomalaisia pellejä.
Sad Beginnings. Siinä todellakin matkaillaan Suomessa.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1418700732123.html
Minä olen harrastanut thaihierontaa aina happy endillä :)
Siis itseksesi harrastat ja happy end tulee.
Piritan Spassa taikku teki thai-hieronnan, mutta häppärille joutuivat vaihtamaan virolaisen tytön tilalle.
Matkakertomus pikaisesti yhden viikon lomastamme Egyptissä.
Ruokamyrkytys tokana päivänä.
Taksit vei väkisin kavereidensa kauppoihin josta oli pakko ostaa jotakin tai eivät olisi vieneet takaisin.
Katukauppias kävi kimppuun, jouduttiin pakenemaan. Sain pari potkua.
Basaarilla oli käynnissä tulitaistelu kauppiaitten kesken. Juoksimme pakoon.
Yksi taksikuski vaati ylihinnan esitellen asettaan.
Kaikki väkisin ostamamme tuotteet paljastuivat halvoiksi kopioiksi.
Pyramideilla meiltä vietiin 80 euroa. Ottivat kameramme ja kännykät pantiksi kunnes vaadittu summa oli kaivettu. Kuvaaminen oli siinä kohtaa sallittua, olimme ulkona joten se oli puhdas ryöstö.
Bussikuski ajoi moottoritietä väärään suuntaan noin kahdeksan kilometrin matkan ja nauraa hekotti kun vastaantulijat suojautuivat pientareelle.
Viimeisenä päivänä vatsatauti joka kesti sitten kotonakin pari viikkoa.
Täytyy sanoa että ei enää ikinä muslimi- eikä arabimaihin. Thaimaassa ei meille ole koskaan tapahtunut mitään pahaa emmekä ole nähneet että muillekaan olisi.
Turkissa basaarikauppiaat kutsuvat huoraksi (suomenkielellä!) jos et osta mitään.
Onnistuuhan se meillä täälläkin, väkisin tuotuja kehitysvammaisiakin myyty yms..