mikä paska iltasanomissa on kun aina jumittaa

niitä lukiessa ja menee selain mustaksi. saattaa jäädä siihen tai lähtee myöhemmin.. hirveesti kuluttaa resursejakin.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kokeile uBlock mainostenestäjää.

Äänestä

Eipä noissa IS:n sivuissa mitään ihmeellistä ole. hyvin näkyivät.

Äänestä

IS sivut on syvältä.

Äänestä

Sensuurimedian lehdykkä on monenlainen harmi. Ensinnäkin kommentteihin kelpaa vain oikeanlaiset mielipiteet ja lehti on täynnä propagandaa. Iltalehti ei ole sen parempi mutta sallii sentään hieman eriäviä mielipiteitä.

Äänestä
  • Hyvähän se on kun epäasialliset kommentit poistetaan.

    Äänestä

  • old_profile_88929 kirjoitti:

    Hyvähän se on kun epäasialliset kommentit poistetaan.

    Eriävä mielipide ei ole sama kuin epäasiallinen.

    Äänestä

  • 584jj84j kirjoitti:

    Eriävä mielipide ei ole sama kuin epäasiallinen.

    Jos jos siinä esiintyy epäasiallisuutta kuten kirjoilua, haukkumista, uhkailua jne. Muuten ei ole.

    Äänestä

no mutta asiasta.adblock on ja uusimmat silveri flashit airit sun muut. silti kun p2-3 iltiksen välilehteä on auki pian menee mustaks koko selain ja jummaa. kyllä joku kilke on vikapaska. miten foksin liitännäiset puhdistettiin?

Äänestä
  • Minulla lukee ( melkein ) kaikissa "kysy käynnistetäänkö", saa ne myös "älä käynnistä koskaan".

    Äänestä

anteeks toveritsit eikö kellään oo vastaavaa??

Äänestä

"mikä paska..." Olisikohan se sisältö? :D

Saahan sitä vapaassa maailmassa täyttää päänsä tuollaisella pas****a jos niin haluaa. Itse luen kuitenkin mielummin The Economistia, se on lehti joka kertoo mitä olennaista maailmassa tapahtuu ja miksi... mutta jos välttämättä haluaa profiloitua White trash luokkaan niin toki silloin IS ja IL on oikein mainioita luovuuden ja ajatusmaailman idealähteitä arkeen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


flaspaskavaimikä kirjoitti:

niitä lukiessa ja menee selain mustaksi. saattaa jäädä siihen tai lähtee myöhemmin.. hirveesti kuluttaa resursejakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu