Tulossa sellainen hallitus.

Antivirhe

Kohta saa sudet ja ilvekset kyytiä Karhuja unohtamatta. Tekojärviä myös tulossa. Virheillä ei asiaa hallitukseen joten hukkaan meni ääni Virheille.

9

158

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Korpiuuno

      Jospa viimein tulisi tolkkua tähän ylisuojeluun. Hyvähän sitä ollut suojella toisten omaisuutta, suot, metsät.

      • kylläkin

        Ei kukaan voi oikeasti omistaa maata, alueet ovat vain lainassa.


      • metsätilallinen

        Kyllä maata voi oikeasti omistaa, yhden eliniän ajan ainakin ja sitten se omistus siirtyy jollekin toiselle. Loputtomasti ihminen ei tietenkään omista maata, koska joskus täältä kuitenkin lähdetään, muttei sellaisia toinna pohdiskella.
        Suomi on kuitenkin siitä ihmeellinen maa, että täällä saa jokainen talsia toisen mailla ns; jokamiehen oikeudella ja siitä oikeudesta pitäisi todellakin päästä eroon. Jos omistaa maata niin kyllä pitäisi saada myös itse päättää ketkä siellä saa liikkua.


      • tyynni.näin

        Maat ja metsät kuuluvat kaikille. Varkaudella hankittuja kaikki.


      • Jaa-minä-kun

        luulin, että vain laillisesti hankitut voi lainhuudattaa. Oliko siis väärässä?


      • omistan.ilman
        Jaa-minä-kun kirjoitti:

        luulin, että vain laillisesti hankitut voi lainhuudattaa. Oliko siis väärässä?

        Ameriikan intiaaneilta ei hankittu metriäkään maata laillisesti. Voinhan minäkin kirjoittaa lain, jossa minä omistan kaikki maat ja sinun omaisuutesi. Huutele siinä sitten lakejasi.

        Laki=Ihmisen keksintö. Ei totuus.


    • kanahaukka-1

      Toivottavasti saa lopun tuollainen petoeläinten ylisuojelu, niitä saadaan kyllä rajan takaa jatkuvasti uusia. Tärkeämpää on panostaa vaikka metsäpeuran suojeluun, jonka kanta on hiipumassa uhkaavasti kokonaan.

      • metsästys_kielto

        Turhaa touhua. Jos ei pärjää elinvoimaisena itsestään niin on täysin turhaa tekohengitystä. Metsäpeuran metsästäminen voitaisiin tietenkin lopettaa tästä syystä, jos asia sinua kovastikin huolettaa.


    • huuhaapaavot

      Jos mun pihalle tulee susitai karhu, niin ammun sen. Onneksi mun piha on Eirassa, niin voin huoletta vaatia ampumiskieltoa.

      Vastustan ydinvoimaa, käytän vain tuulivoimaa. Onneksi mun sähköntoimittaja myy mulle tuulivoimaa vaikka se olisikin ydinvoimaa.

      Asumme vähävaraisten käyttöön tarkoitetussa asunnossa, vaikka rahaa on. Onneksi Suomessa hyvävekisysteemi toimii myös johtavien vihervasureiden keskuudessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      717
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      48
      610
    5. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      579
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      576
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      184
      520
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    Aihe