Kitupiikki.net

Onkos kenelläkään henk.koht. kokemusta kitupiikki.netistä? Halvat hinnat tuntuu olevan, mutta vähän epäilyttää tuo, että ainoa maksutapa on etukäteen tilille. Onko kenelläkään kokemuksia kaupankäynnistä heidän kanssaan? Kuinka kauan tuotteiden tulo yleensä kestää? Millaisia postikuluja on esim. vahvistimissa? Niitäkään kun ei ilmoiteta tilattaessa.
51457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

hyvin toimii ,tuotteet tuli luvatusti(dvd:t)
eikös postikulut sisälly tuotteen hintaan
muistelen jotenkin näin.

Äänestä

Tilasin itse juuri Yamaha RX-V750 AV vahvistimen.
Tiedustelin puhelimitse että löytyykö kyseistä laitetta. Ja kuinka ollakkaan, löytyi. Kysyin saanko tuotteen postiennakolla. Herra sanoi että kyllä saa, se vain kustantaa +10€. Postiennakko tilaus vaatii puhelin soiton kyseiseen paikkaan. Eli koko homma maksoi 509€. Alv oli vain 16%. Kyselin eräästä toisesta paikasta niin alv olisi ollut 22%. Että silleen. Eikun tilaamaan.

Äänestä
  • Paketti tuli viikossa.

    Äänestä

  • Alvissa näkyy Saksan ja Suomen ero. Suomi on kallis. Mutta erotuksella hoidetaan hampaita, korjataan teitä ja koulutetaan. Sitä se vero merkitsee. Lyhykäisesti: pieni vero ja huono palvelu ja suurempi vero, parempi palvelu. Mutta verona Alv on kyllä epäsolidaarinen ja nyt se on nettikaupan paljastamana koetuksella. Mutta kannataa ajatella nokkaansa pitemälle.

    Äänestä

Hyvin on pelannut, etukäteen maksamallakin. Tilaukset ja paketin lähettäminen vahvistettiin sähköpostilla ja paketti odotteli viikon päästä oven ulkopuolella kun tultiin töistä (maalla kun asutaan näinkin voi toimia). Ja säästöö kyllä tuli. Mielenkiintoista olisi kyllä kuulla onko joku joutunut takuuasioita hoiteleen , kuinka on pelannut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epävarma kirjoitti:

Onkos kenelläkään henk.koht. kokemusta kitupiikki.netistä? Halvat hinnat tuntuu olevan, mutta vähän epäilyttää tuo, että ainoa maksutapa on etukäteen tilille. Onko kenelläkään kokemuksia kaupankäynnistä heidän kanssaan? Kuinka kauan tuotteiden tulo yleensä kestää? Millaisia postikuluja on esim. vahvistimissa? Niitäkään kun ei ilmoiteta tilattaessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu