Mitä pitäisi tehdä? Onko laitteessa jokin ohjelma joka jää päälle ja kuluttaa akkua vai mitä? Laite on hankittu joulukuussa 2012 eli on ensimmäisistä suomessa myydyistä eristä.
Vastaukset 7
- l520
Ainakin minä ensimmäiseksi palauttasin tehdasasetukset ja katsoisin auttoiko mitään.Jollei auta ostaisin uuden sikäli mikäli ongelma on paha rautavika tms.Eipä tuossa itse voi paljon muuta tehdä.Huollot taitaa olla aika kalliita ilman takuuta joten tuskin veisin noin vanhaa laitetta monen viikon huoltokeikalle vaan ostaisin uudemman saman tasoisen Lumia mallin vaikka esim 830/640/640xl mikäli alustalle on vielä uskollinen.
- Kyseleväaloittaja
Mitä pitäisi huomioida ennen tehdasasetusten palautusta? Olen ottanut varmuuskopiot "pilveen". Jos sieltä palauttaa niin tuleeko mahdolliset ongelmat takaisin?
- l520
Eipä tossa muuta kun katsoo että asetukset>varmuuskopiointi kohdassa kaikki varmuuskopio kohdat on täpättynä päälle niin voi huoletta sen tehdä.Ongelmat tuskin tulee takaisin.Puhelin palautuu lähes ennalleen.
- l520
Ja antaa sen siinä lopussa kaikessa rauhassa asentaa kaikki sovellukset varsinkin järjestelmä jotta kaikki toimisi oikein, johon voi mennä jonku aikaa riippuen sov.määrästä.Puhelinta voi kyllä käyttää loppuvaiheen sov asennusten yhteydessä jotka siis asentuu taustalla.
Osta netistä, vaikkapa tori,fi:stä samanlainen käytetty joko 920 tai 820, jos olet tykästynyt ko. malliin. Saat sellaisen alta satasen. Palauta ostamasi puhelin tehdasasetuksille ja päivitä se 8,1:teen. Sen jälkeen siirrät nykyisen puhelimesi sisällön "uuteen" toiminnalla "siirrä tietoni".
Seuraavaksi palauta tehdasasetukset alkuperäiseen puhelimeesi ja päivitä siihenkin 8.1.
Sitten myyt toisen ylimääräisen viimeisellä päivityksellä varustetun puhelimen pari kymppiä kalliimmalla tori.fi:ssä tai jätät varapuhelimeksi.
Tosin tuohon menee yksi pitkä ilta, mutta opit varmasti uutta, eli kartutat empiiristä tietouttasi Lumioista.Jäi mainitsematta, että hanki samalla esim. 16 gigan kortti parilla kympillä, niin sovellutukset ja videot eivät täytä puhelimesi muistia. Muistia pitää olla riittävästi 8.1 päivitykseen. Minulla tuo päivitys otti 720 megaa.
- Rekola
920 ei ole muistikorttipaikkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 731193
- 1011160
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔751027Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen241023Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i24998Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t126910Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6858- 131850
- 58805
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke27801Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol46701Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.71691Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka146691- 45686
Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok132662Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast50642- 19637
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.80622Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi12619- 48614