Tämmönen pisti silmään en ole kuitenkaan kokeillut mutta ajattelin laittaa linkin jos jotain tällä palstalla sattuu kiinnostaan.
http://distrowatch.com/table.php?distribution=openmandriva
OpenMandriva
14
1484
Vastaukset
- ihateubuntu
3 Alfa, ei kiinnosta noin keskeneräiset.
- öööööz
ainahan voi ottaa tuon 2014.2 version joka on viimeisin vakaa versio
Eikö tämän palstan vois jo poistaa tarpeettomana kun näyttää että Mandrivan käyttäjiä ei yksinkertaisesti ole.
Antakaa tilaa Arch ja sen veljelle Manjaro.- trololei
Arch käyttäjiäkään ei kovin paljoa näy, on tuo yleistä linuxista olemassa.
- Toisin_
trololei kirjoitti:
Arch käyttäjiäkään ei kovin paljoa näy, on tuo yleistä linuxista olemassa.
Paha sanoa käyttäjämääriä kullekin jakelulle. Ja ehkä välttämättä käyttäjät eivät vaivaudu Suomi24 -sivuille.
- yespä
uusi beta tullut jakeluun ja työpöytä on aivan mahtava!
- Testaajat
Siis onko kukaan kokeilut/testannut tuota OpenMandriva jakelua oikeasti? Saako suomenkieliseksi? Toimiiko Voikko Libreoffice:ssa yms..
- ihateubuntu
Uusin on edelleen keskeneräinen ( Beta 1) 2016-04-07
- Testaajat
ihateubuntu kirjoitti:
Uusin on edelleen keskeneräinen ( Beta 1) 2016-04-07
Voi vittu sentään. Kysyinkö mä jostain beta versiosta??????? Luetun ymmärtäminen on näköjään tällä palstalla 99% täysin vituillaan.
- vituntestaajat
Ei vittu sentään, mistä vitusta kukaan voi tietää mitä vittua sinä haluat, vittu.
Vittu, koska viestiäsi edeltävä viesti, vittu, oli "uusi beta tullut jakeluun ja työpöytä on aivan mahtava!", vittu. - Testaajat
Ime äitiäs jos et pysty vastaamaan asiallisesti
- vituntestaajat
Testaajat kirjoitti:
Ime äitiäs jos et pysty vastaamaan asiallisesti
Sinähän tuon vittuilun aloitit joten kaada ittelles vaan kakara.
- ilkunviilaajaton
Kyllä sen saa suomenkieliseksi. Asentaa ensi normaalisti vaikka englannin kieliseksi ja sitten asentaa kden locale jutut...ja sieltä suomen kielen... kaikki toimii suomeksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh814219Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1213267Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.1113263Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412714Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2182494"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk192161Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112006- 291914
Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01893Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk451856