nosturinkuljettajaksi juostava maraton alle 4h

luki mainoksessa

sit päässee vasta haastatteluun jos sinnekään

14

1392

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hjgkitroorikg

      Ja kuselle saa mennä vasta 4 tuntia maratonin jälkeen.

      • kopsattu mainos

        em tiä mist lehdestä


    • jooo

      Tarkoitat ilmeisesti pekkaniskaa???,,,no onneks suomessa työnantaja saa ihan itse päättää ketkä töihin tai edes haastatteluun ottaa!!!!

      • persenä non grata

        Ylivieskassako maali ?


    • Varo näitä

      Jos työnantajalla esiintyy fanatismia tai sairaalloista riippuvuutta, oli kohde mikä tahansa, töissä on varsin riemukasta...

    • Sisar hento Nastsha

      Eikös se Niska sitten kuollutkin aivan terveenä sairaskohtaukseen.

    • fgfgfhg

      niska myös maksaa noista suorituksista muutakin kuin liikuntasetelit:)

      • Nosturimies

        Niska myöskin kannustaa kulkemaan sairaana töissä. Uskomatonta ,että näinkin iso firma lähtee tälle tielle


    • Ahmed ahne

      Mitä uskontoa tulee tunnustaa, mistä tulee parhaat bonukset.

      • 11+5

        No mitäköhän? Sehän on päivänselvää.


    • Hepeli

      Minkälainen uskonto se on?

    • qwerty

      Eihän sinne oo pakko mennä, eikä moni haluakkaan. On niitä töitä muissakin yhtiöissä.

    • Eestiämärakastan

      Voi kattoo peiliin et onkohan se sittenkään työnantajan etu jos työntekijä on ylipainoinen, maanantaivapiseva ja pitää pari tuppakaukoa tunnissa.

      Niskan työkultuuri ja todellisuudessa työntekijöiden kannustaminen on uraa-uurtavaa. Jahka suomesta saadaan liiton jäkisevät paskaduunarit pihalle ja töihin työntekohaluiset, voi palkatkin nostaa sille tasolle mitä nykylaiskimukset vaativat.

      Itse ihmettelen miksi firmoihin palkataan jengiä jolla on liikuntaelinvaivoja, keuhkopihinää ja naama jatkuvasti punaisena.

      Aika moni suomea puhuva eestin poika vie silloin paikan

      • kolhoosilta raksalle

        Työnantajien isämaallisuus on suorassa suhteessa ulkomaalaisten työntekijöitten määrään. Vuosikymmenet kinoksista kaivetuissa vetoisissa kopeissa henkensäkaupalla tulosta tehneet ovat takuuvarmasti kaikinpuolin vammaisia ja useammalla naamakin on punainen. ammattiliitota taasen takaavat työnantajille ennustettavuutta ja vakaata palkkatasoa, toisin kuin koreasuhdanteiden perässä ravaavat ulkomaalaiset.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      37
      3431
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      97
      1694
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      136
      1595
    4. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      1480
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      91
      1300
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      29
      1205
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      57
      1105
    8. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      254
      1066
    9. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      125
      1000
    10. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      270
      991
    Aihe