väinö

mistähän löytyy väinöön manuaaliset nokkaketjun kiristimet?????? joku oli näemmä laittanut omaansa manuaaliset kiristimet.
3559
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vanhoihin zetoihin niitä ainakin ovat laitelleet, mutta saa sitä automaattiakin paranneltua.
manuaalikiristin on varmaankin hiljaisempi, mutta sen tiukkaaminen pitää tehdä oikein, muuten voi tulla kallis säätö.
mikä siinä vn750:n alkuperäisessä on vikana? kova äänikö?

Äänestä
  • minäkin kyllä se automaatti on ainakin mulla toiminut jo 3-pyörässä,jos pitää ääntä pistä
    ohut prikka tai kuula jousen alle niin kyllä pelaa.

    Äänestä

  • rupee joskun rapiseen tyhjäkäynnillä.kun kiristää mensselillä kiristintä rapinat lakkaa.voihan siinä olla nuo ylemmät nokkaketjut venyneetkin.ajettu on 52000 km.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vn-750 kirjoitti:

mistähän löytyy väinöön manuaaliset nokkaketjun kiristimet?????? joku oli näemmä laittanut omaansa manuaaliset kiristimet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu