Useita eri merkkisiä autoja omistaneena, en voi kun ihmetellä näiden 24:n autopalstojen pettereiden asiantuntemusta. Kaikki edelliset automerkkini, niin kuin tämä nykyinen Avensiksenikin haukutaan palstoilla lyttyyn. Itse olen miltei kaikki eri autoni todennut omalla kokemuksellani varsin kelvollisiksi autoiksi - merkistä riippumatta. Lieneekö niin, että petterit eivät ole vielä hankkinet omaa kokemusta autoista?
Mulla taas vääränmerkkinen auto !
8
<50
Vastaukset
- Paska-auto
Jep, oon huomannu saman!
En ole ns. merkkiuskollinen. Auton vaihan ku mieli tekkee vaihtelua, 2-7v. välein. Ny menos Auris Wagon. Kattotaan kuinka kauan tallissa viihtyy. Ny vaikutta OK peliltä!
Kaikki autoni on vieny paikasta A paikkaan B hyvin, yhtä lukuunottamatta. Kaikissa on ollu vikoja ja ominaisuuksia. Korjaanolla ovat olleet kaikki huollossa, takaisinkutsuissa tai muissa merkeissä.
Työkaverin mielestä mulla ei oo järkee kun ostin tojon. No vähän laihalla ehkä käyn, mutta apua on soittanu ku oma preemium jätti tielle. Sillo kelepas tojon kyyti.
Oon todennu et kirjoittelijoilla ei varmaankaan suurimmalla osalla oo ommaa autoa tai tietämys on mitä on. Oon lukennu tätä palstaa vähän huumorilla ku pikkupojjat kirjottelee tänne. No pittää heilläkin jottain tekemistä olla ku koulu ei maistu ja pappa ei oo ostanu pensaa moppoon! - jormaerä
sama itellä.ollut myös lukuisia eri merkkejä ja nyt uusi corolla alla.kävin koeajamassa montaa eri merkkiä kun oli syksyllä autokuume ja corolla vaan oli minun valinta.täällä huudellaan semmosia mistä ei itsellä oo kokemusta ollenkaa.mutta mitäpä tuosta.jokainenhan valitsee itselle sopivan.nyt oli corolla ja seuraavahan voi olla joku muu merkki.
- tarkkanäköinen
Merkki ei vaihdu
- VastaustaSinulle
Petteriterot eivät oikeasti ole koskaan Toyotaa omistaneet tai ajaneet. Vaan petteriteroista suurinosa on pelkkiä nettitrolleja ja näyttelevät olevansa autotekniikan asiantuntijoita. Petteriteroilla on tapana käyttää Toyota kuskeista sanaa tojotero/toyotero koska he uskovat pystyvänsä näillä sanoilla ärsyttämään Toyotan oikeita omistajia. Tämä on yleensä nettitrollien päätavoite, eli yrittää saada toinen keskusteluja ärsyyntymään ja nämä nettitrollit itse nauttivat siitä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Trolli- tarkkanäköinen
Taisit tehdä ennätyksen x8
- kateudesta
Tottakai sulla on aina vääränmerkkinen auto. Pettereitä ohjaa suunnaton kateus niitä kohtaan, joilla ylipäätänsä on uudehko auto omistuksessaan. Ei sillä merkillä ole petterin kannalta merkitystä. Omistava luokka siinä on kateuden kohteena.
- Eli_Petteriteroissa
on selvääkin selvempää kommariainesta. Kateudesta ja katkeruudesta omaa saamattomuutta ja mitättömyyttä kohtaan kaikki paha lähtee.
- Mitäpäs_Petterit
autoilla tekevätkään kun ovat vielä mopoiässä. Sellaisten keskustelut ja mielipiteet paljastuvat armotta jo siitä etteivät pysty ymmärtämättömyyttään perustelemaan mitään. Lapsen tunnistaa myös siitä uhosta mikä kirjoituksiin useimmiten liittyy. Avainsanoja ovat homo, kyykytys, turbo, tuuning, kiihtyvyys ja huippunopeus ym tyhjänpäiväiset ja oikealle elämälle vieraat jutut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981030- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648