onko kellään stressiä?poika98

vihaansiskojaan

Katoin äsken Wilmaan että mul on tulossa 7koetta ja 4testiä.En pystyy mitenkään opiskelemaan ,koska en pysty keskittymään kun mulla on vitun nuorempia sisaruksia.Kyllä mul on oma huone mut ne tappelee aina ja hakkaaa mun ovee ja kaikkee.Mä oon siis 16v ysil.Ja mä asun 3siskon ,veljen ja mutsin kans..Siis oikeesti koe numerot ovat pahentuneet heidän takia ku 2mun siskol on tullu vitun ärsyttävä puberteetti.En jaksaa.Ja sit mun pitää muutta kotoa pois kesäl ku mun sisko joka jakaa huonettaan toisen sisaruksen kans haluaa oman huoneen,ja se halua mun huoneen .En tiiä mistä saan rahat kämppään kun kelan tuki on paskaa..ja töitä on tarjoillaan vaan puhelinmyynti alalle.

1

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tsemppiä

      Sähän oot vielä niin nuori, ettet voit kotoasi pois muuttaa. Ootko puhunut asiasta äitisi kanssa? Entä koulussa luokanvalvojasi tai jonkun muun aikuisen kanssa?

      Äitisi on pistettävä nuoremmat sisarukset kuriin, jotta sinä voit keskittyä opiskeluusi, eikä se opiskelu heillekään varmaan pahitteeksi ole. Yritä lukea aina, kun on vähänkin hiljaista ja voitko kenties lukea kirjastossa?

      Tilanteesi on hankala ja tarvit siiä turvallisen aikuisen apua! Tsemppiä!,,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      26
      11029
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      42
      8377
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      127
      5300
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3674
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3588
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3544
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3167
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2549
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2041
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1796
    Aihe