Mihin matkustaa?

Rantaleijona

Hei
oon 17 vuotias poika ja oon menos kesäl kahen frendie kaa matkustelemaan, mutta ei tiedetä vielä minne??!!
Oisko mitää idiksii?
Matkakohteilta vaaditaan:

1. Mahdollisimman halvat lennot ja hotellit
2. Hyviä rantoja
3. Halpaa alkoholia ja ruokaa
4. Paljon nuoria (hyvän näköisiä tyttöjä)
5. PALJON BAILAAMISTA! (KLUBEJA JA BAAREJA)
Kulttuuri ja nähtävykset (bonus)

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rantaleijona

      Monet ovat ehdottaneet minulle Ayia Napaa?

    • MelkeinEspanjalainen

      Suosittelisin Espanjan Aurinkorannikkoa (Malaga). Ainakin vielä esim. Ryanairilla suht edullisia lentoja.

      Itse kyseisellä alueella neljän vuoden asumisen jälkeen voin sitä ilolla mainostaa :D
      Ruoka ja alkoholi ovat halpoja Suomen hintoihin verrattuina, esim pullo Negrita-rommia, joka Suomessa maksaa noin 20€, maksaa Espanjassa 6,80€. Espanjalaiset "cañat", pienet oluet, about euron. Suosittelen myös kokeilemaan tinto de veranoa ja sangriaa!

      Rannat ovat upeita, siellä varmasti tapaat sekä espanjattaria sekä myös muualta tulleita turisteja, mm. englantilaisia ja irlantilaisia.

      Suomen "bileet" eivät yllä edes puoleen väliin Espanjan klubeihin verrattuina.
      Parhaat biletyspaikat: Malagan keskusta, Torremolinos, Benalmadena ja Fuengirola. (Myös Marbella, mutta siellä hintataso nousee hieman, ja jollei naamavärkkisi miellytä portsaria, et välttämättä edes pääse sisälle..)

      Ja nähtävyyksiä/kulttuuria ajatellen, Espanja on yksi parhaista (vaikka bilettämäänhän te menette?) ;)

      Suosittelen myös käväisemään Gibraltarilla. Monet paikalliset "locutoriot" myyvät sinne halpoja päiväreissuja.

      • Rantaleijona

        Kuulostaa mainiolta! Täl hetkel vaikuttasi silt et joku näistä kolmesta: Malaga, Bacelona ja Valencia.
        Minkä näistä suosittelisit eniten?


      • rantaleijona

        Ja tarkistetaaks Malagas paperit?


    • kulkija18v

      Porin yyterissä on huikee meno kun aurinko paistaa. Leirinnässä 6 hengen saunamökkejä ja halvempia saunattomia. Voi vuokrata rantasaunan/takkahuoneen tuntivuokralla isommallekkin porukalle. Rannassa myös karaaokebaari. Ikäraja 18v. Hieno kylpylä myös ja hienot saunat ja poreammeet höyrysaunat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      101
      6349
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      81
      4879
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      103
      3144
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      30
      2972
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2195
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1576
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      93
      1149
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      338
      1145
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1066
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      844
    Aihe