Mikä vialla, kun välillä jarruttaessa käsijarrun merkkivalo vilkahtaa? Kertooko se jarrupalojen kuluneisuudesta tai jotain?
Käsijarrun valo vilkuttelee
10
1230
Vastaukset
- pekasa
jarruneste vähissä ?
- jal
Jos luet ohjekirjaa tarkaan, niin huomaat kyllä, että kyseselle merkkivalolle on kaksi merkitystä. Toinen on "käsijarru päällä" ja toinen on "jarruneste loppumassa"!
- jaljal
Eikun, en nyt tiedä. Tais olla eri valo.
- Jaljal
Joko selvisi, oliko eri valo?
- täältä
Jos kässäri ei päällä, niin jarruneste vähissä.
Se tarkoitaa sitä, että nestettä lisättävä.
Mutu tuntumalta tuntuu, että olis vuotoo
jossain. Jarru nesteitä vaihdetaankin, sen
toimivuuden takia.- kakakakak
siellä mitään vuotoa ole.
- Juuhi
kakakakak kirjoitti:
siellä mitään vuotoa ole.
Ol siel.
- Pena
Tarkasta vielä, etteivät palat ole lopussa. Jos ovat, niin vaihda ne ennenkuin lisäät nestettä. Muuten saattavat lisätyt nesteet valua yli.
- Biippola
En osaa sanoa
- Delux
Pena laittaa jarrut kuntoon tehokkaasti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1114379
- 793553
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843415Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223411Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?273306- 762974
- 892933
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim672855"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452810Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852589