Moikka, onko täällä kellään kokemuksia taidealojen tai arkkitehtuurin valmennuskursseista? Itse haaveilen palavasti arkkitehdin ammatista, ja takana on vuosi tiukkaa itsenäistä treeniä pääsykokeisiin. Nyt viime hetkellä tuli sellainen olo, että pitäiskö sittenkin käydä vielä joku kurssi, ettei pääsykoepäivänä mee ihan hermoiluksi... Yritin etsiä kursseja pk-seudulta, ja löysin ainakin Teho-Opisto-nimisen paikan jossa olisi tarjolla finaalikurssi just ennen pääsykokeita. Kellään kokemuksia tästä tai muista alalle valmentavista kursseista?
Arkkitehtilinjalle Teho-Opistolta
6
2171
Vastaukset
- TehoMaria
Heippa! Itse näin lähes vuoden teholla käyneenä olen kokenut saaneeni kurssista todella suuren hyödyn ja voin hyvillä mielin mennä pääsykokeisiin parin viikon päästä. Opettajat on todella ammattitaitoisia ja mahtavia tyyppejä sekä kurssilta on tullut myös uusia kavereita. Todellakin kannatti investoida laadukkaaseen valmennukseen, kun on itse saanut niin paljon siitä!
- Samira15
I highly recommend this course to anyone who tries to get into an architecture or art school.
I have taken a one-year maxi course and truly enjoyed the entire process during the year. Sini and her team consistently kept the team spirit up. The remarkable thing is that I didn't know much of the field (except some photography and art classes in school) and was admitted to one of the top 10 best architecture school in the world. - TehoKaisa
Heippa! Minäkin suosittelen kurssia lämpimästi, itse olen midi kurssilla ja olen tykännyt todella paljon. Olen saanut kurssilta hyödyllistä tietoa pääsykokeista mitä en aiemmin tiennyt, ja olen saanut paljon varmuutta eri materiaalien käyttöön ja tehtävien toteutukseen. Huolimatta siitä pääsenkö nyt sisään kouluun vai en, voin ainakin sanoa että menen pääsykokeisiin hyvillä mielin :) Plus opettajat ovat olleet mahtavia ja kannustavia!
- Atso
Kurssista ollut paljon hyötä. Piirustustaito kehittynyt paljon! Kiitos ammatitaitoisen tiimin :)
- teho-ia
Moikka!! Itse olen ollut ennakko- ja tehokurssin, ja olen ehdottomasti myös menossa finaalikurssille!! ilman kurssia en varmastikkaan olisi päässyt ennakkotehtävistä läpi, ja olen muutenkin edennyt hurjaa vauhtia. Ammattitaitoiset opettajat osaavat selvästikkin asiansa, ja apua saa sähköpostitse aina tarvittaessa!! Kannattaa ehdottomasti tulla mukaan, et tule katumaan sitä!
- Anonyymi
Huhhuh. Nyt taitaa olla jonkun tahallaan tehtailema viestiketju. Häikäilemätöntä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait803432Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41404Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani41191- 261126
Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70832Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es47806Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60754Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä45749Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t32742Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4697