Vaasalainen Kai Salomaa lähti iltapäivällä tuttaviensa luota Karvian Ämmälänkylästä Honda Civic -merkkisellä henkilöautolla, jonka hän oli hankkinut vain vähän aikaisemmin.
Minusta tuntuu, että joku tuttavista lähti Kai Salomaan kyytiin ja ampui Kain. Sitten kun hävitti Kain ruumiin, tuttava otti Kain auton huumevelkojen maksuun ja ajoi auton talollensa Karvian Ämmänkylään, sieltähän auto löytyi.
PoliisiTV:ssä oli kerran, että Kain auto olisi ollut järven rannassa eli Kai olisi varmasti upotettu samaiseen vesistöön ja talo, missä Kai kävi oli siinä lähellä eli tappajat olisivat olleet jotkut talossa olleista, varmaan narkomaaneja hekin ja koko muu poppoo. Narkkarithan pitävät yhtä, että saavat huumeita.
Kai Salomaa
6
305
Vastaukset
- rggbbh
Tämä ei kuulu henkirikoksiin. On vain kadonnut.
- miettijä
Vuoden 2014 pääsiäisen aikoihin näin joko IS:n tai IL:n (en muista kumman) lööpissä jutun, jonka mukaan Kai Salomaan katoamiseen liittyen tehtäisiin suuretsinnät. Enpä tiedä sitten onko mitään uutta löytynyt kun ei ole ainakaan julkisuuteen tuotu mitään esille. Toisaalta jos omaiset eivät halua kaikkia tietoja julkisuuteen niin onhan se toki ymmärrettävää.
- miettijä
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/krp-tutkii-henkirikoksina-missa-ovat-kadonneet-sepot-ja-kai/5510566
Että semmone! Ei ole onneksi unohdettu! Josko joskus selviävät, kun poliisista ollaan siitä niin varmoja!- 15plus9
Jos Salomaa on tapettu jonkun huumehörhöjengin toimesta, niin tuskin kukaan asiasta tietävä tunnustaa, muutenhan tunnustajalta itseltään lähtee henki... Ellei sitten joku avaudu vanhoilla päivillään.
- jeppe33
Jaa onko mies karannut ulkomaille ?
- Portsarikorhonen
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Aleksanteri_II_(Venäjä) seppo korhosen kuolinpäivä.. katsokaa marina romanowa.. ja kai salomaan kuolinpäivä... shell simpukka..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1135253
- 675054
- 904114
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753600Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603198- 432791
- 152297
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️521914- 401780
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.371628