En ole koskaan kuunnellut Saara Aallon biisejä, mutta jotenkin on ärsyttänyt kyseisen muijan ylileveä hymy ja jatkuvat selitykset iltalehtien palstoilla, kuinka hän on ex-miehensä kanssa hyvä ystävä ja kuinka hän on nyt niin onnellinen uuden naisystävänsä kanssa. Mitenkähän tuntuu niin tutulta...? Ihan kuin olis joku muukin julkkunainen toitottanut samaa. KETÄ KIINNOSTAA??
http://www.iltalehti.fi/viihde/2015050219618899_vi.shtml
Voisko joku laittaa yleisen tiedotteen jo etukäteen näille who know -julkuille ettei kannata julkaista mitään lapsellisia some-tiedotteita siitä, kenelle heidän häppärinsä kulloinkin laulaa!!!
Mahtaakohan taas olla jokin uuden levyn julkaisun johdosta tehty "avautuminen" levyn myynnin vauhdittamiseksi. Minuun vaikuttaa kyseisenlaiset uutiset kuitenkin aivan päinvastaisesti joten, ei kannata yrittää myydä lesbokorttia heiluttelemalla!!
Aiotteko ostaa Saaran uuden levyn nyt kun hän on ilmoittanut olevansa LESBO?
Taas yx uusi lesbojulkaisu
17
72
Vastaukset
- mitä.väliä
Jos laulaa hyvin on ihan sama onko lesbo vai ei.
- Korppis1
Odotan sitä kaappien ovieen pauketta kun uusi avioliittolaki astuu voimaan. On sanomattakin selvää, että moni ns. heteroavioliitto särkyy. Eli aloittaja voi jo alkaa keskittymään oman puolisonsa tarkkailuun.
- anskattoo.nyt
Moni vaan vieläkin haluaa pitää kulisseja pystyssä. Ainakin työelämässä olevat. On se kauhia paikka naiselle pönkittää homomiestään. Lesbothan ei kulisseja pitele, Saisio, Honkasalo, Haapkylä, Hämäläinen, Aalto, Modig...
- poika-polo
Pysy siellä 16 palstalla, jooko
- Heikunkeikku
Ehkä aloittajaa kiinnostaa, koska on tahtonut aiheesta tehdä aloituksen.
Sitä ihmettelen, kun aloittaja kuitenkin suureen ääneen kirjoittaa: "KETÄ KIINNOSTAA???"
Minun mielestäni Saara Aalto on erittäin musikaalinen nainen. Laulaa toden totta tosi kauniisti. Puhtaasti. Kaunis naamataulu, ei voi muuta sanoa. Hymykin on hyvin kaunis.- Uuslesbo
Mutta mitähän varten tämä poterosta ylösnousu piti tehdä just samaan aikaan kuin uusi levy ilmestyy:( Vaikuttaa niiin harkitun teennäiseltä.
- normaalia.tuo.on
Uuslesbo kirjoitti:
Mutta mitähän varten tämä poterosta ylösnousu piti tehdä just samaan aikaan kuin uusi levy ilmestyy:( Vaikuttaa niiin harkitun teennäiseltä.
Niinhän se menee kirjailijoidenkin kohdalla, kun uusi teos julkaistaan jo on naama lehtien kannessa. Sama näyttelijöillä ja ohjaajilla, elokuvaa mainostetaan lehtijutuilla.
- Heikunkeikku
Uuslesbo kirjoitti:
Mutta mitähän varten tämä poterosta ylösnousu piti tehdä just samaan aikaan kuin uusi levy ilmestyy:( Vaikuttaa niiin harkitun teennäiseltä.
Hyvää huomenta aurinkoisesta Vaasasta. Hiton mahtava ilma. Kyllä nyt hemmotellaan oikein olan takaa.
Aloituksessasi kirjoitit, että mahtaakohan olla taas jokin uuden levyn julkaisun johdosta tehty "avautuminen". Nyt tuossa minulle osoitetussa kirjoituksessasi kirjoitat, että uusi levy ilmestyy nyt. Minä en ole seuraillut Saara Aaltosen juttuja, enkä tiedä onko uusi levy ilmestynyt vai ei.
Jos nyt on pakko sanoa mielipide hänen kaapista ulos tulemiseen, niin ehkä/kenties/mahdollisesti hän on pohtinut tätä ulospullahdustaan ja kun syntymäpäivä on tullut, on hän päättänyt, että vihdoin ja viimein tahtoo tuoda julki sen, mikä hänestä tuntuu tärkeältä. Kaapeissa olo on varmaan monelle hyvin ahdistavaa. Kuvittelen näin. On varmaan helpotus niille ihmisille, jotka kertovat omat mieltymykset, eikä enää tarvitse lymytä missään kulisseissa.
Kirjoitit tuolla jollekin Saara Aaltosen laulusta, että se on hiljaista piipitystä, josta ei saa mitään tolkkua. Pohdit myös, onko sinun kuulokkeissa vikaa tai äänityksessäkö kolajaa. Minusta tuntuu, että kuulokkeissasi on vikaa. Osta nyt hyvä ihiminen paremmat vehkeet, niin musiikin kuuntelukin on mukavampaa:)
Laittamasi linkki oli ok. On myös vaikeaa laulaa hiljaa, että laulu siitä huolimatta "soisi" ja kantaisi. Kappaleen aihekin oli sellainen, että jos sen kimottaisi suureen ääneen, niin mönkään menisi tulkinta. Saara Aaltosella on äänessään myös voimaa.
Kirjoitit myös: "Vaikuttaa harkitun teennäiseltä".
Minusta taas tuntuisi Valtavan teennäiseltä näytellä jotakin muuta, kuin mitä on.
Vaikka en ole mieltynyt naisiin Siinä mielessä, niin voin asettua Saaran ja muiden housuihin siten, että kuvittelen jos minut Pakotettaisiin yhtäkkiä olemaan naisien kanssa, vaikka miehet ovat minun heiniäni, niin se olisi aivan kertakaikkiaan kauhistus. Minä olisin varmasri tryykäämässä HETI pois kaapista kuuluttamassa kaikille, että hei hoi ihmiset, minä tykkään Miehistä.
Oli Saara Aaltonen kimpassa kenen tahansa kanssa, niin lauluäänensä on mahtava, esiintyminen on ensiluokkaista. Tulkinta pursuaa luontevasti sisuksista. Hän säveltää kappaleensa, soittaa pianoa hyvin, kiertää esiintymässä jos joissakin paikoissa.
Viimeinen purkaukseni vielä: Minusta on suorastaan lapsellista möyriä noissa "Oi-apua-hyh-oi ei-oiei-toi-on-lesbo/homo". Olkoot mun puolesta.
- tehkööt.mitä.tykkäävät
Heti on yleisempää ilmoittaa lööpissä: "Olen hetero", taidetaan olla kohta vähemmistönä.
Ei minua kiinnosta kenen kanssa Saara Aalto vuoteensa jakaa, tykkään kovasti Queens yhtyeen edesmenneestä solistista vaikka tämä onkin homo.Saara Aalto on *upeaääninen laulaja / tulkitsija,
https://www.youtube.com/watch?v=xiwvvuYBJPs
Kun heitä kuuntelee, on vaikea edes kuvitella, että hän on vaihtanut miehen naiseen, ihan oikeasti Hyväksyn noin henkilökohtaisen asian, tottakai, mutta ..........- Uuslesbo
Mä yritin kuunnella Saaran musaa mutta sellaista hiljaista piipitystä kaikki ettei mitään tolkkua saanut. Onko mun kuulokkeissa vika vai onko niin TOSI SURKEATA äänitystä??? Enpä paljon mainostaisi. Kuuleeko joku muu paremmin. Mullla kuulokkeet täpöllä.
https://www.youtube.com/watch?v=P3q3c-rvmsU - nreki
Uuslesbo kirjoitti:
Mä yritin kuunnella Saaran musaa mutta sellaista hiljaista piipitystä kaikki ettei mitään tolkkua saanut. Onko mun kuulokkeissa vika vai onko niin TOSI SURKEATA äänitystä??? Enpä paljon mainostaisi. Kuuleeko joku muu paremmin. Mullla kuulokkeet täpöllä.
https://www.youtube.com/watch?v=P3q3c-rvmsUIhan hyvin kuuluu. Osta paremmat luurit;)
- takaisin.kaappiin
Kyllä tämä lesbojen ja homojen esiintulo nyt oikeasti ärsyttää. Tämä muotivillitys pistää murrosikäisten hormonikuohunnassa olevat ihan identiteettisekasortoon.
- justjoojust
Muotivillitys!!!???
- SaaraAaltosuperfan
Mun on nyt pakko sanoo tähän väliin jotain. Oon ite opiskellu musiikkia lähemmäs 10 vuotta ja voin kertoa että Saara laulaa puhtaasti ja kauniisti. Musiikki on kuulunut Saaran elämään parinkymmenen vuoden ajan, joten eiköhän sekin kerro jotain. Te ette vaan osaa arvostaa kauniita biisejä ja Saaran enkelimäistä ääntä. Ja mitä tohon suuntautumiseen tulee: Ite salasin sen että pidän naisista n. 10 vuotta ja voin kertoa että asian salaaminen ja kaapista ulostulo oli ihan helvetin tuskallista. Ja kun kerroin siitä perheelleni n. 10kk sitten, elämäni pahentui entisestään eikä minua edelleenkään hyväksytä. Onneksi minulla on ystäviä tukenani♥ Saaran mukaan hänen vanhemmillaan tai sisaruksillaan ei ollut ongelmaa sen kanssa että Saara on kiinnostunut naisista. Saaran tilanne on tosin siinä mielessä myös erilainen, että hän on todennäköisesti bi, ja myös siksi että hän on julkkis. Ja ei kuka tahansa ole noin rohkea että kertoo suhteestaan saman sukupuolen edustajaan. Respectit siitä! Rakkautta ja onnea Saaran ja Merin parisuhteeseen, ovat ihania molemmat♥
- simovaatehuoneelta
Tulin kaapista ulos olen hetero!
- SaaraAaltosuperfan
Olen siis itsekin nainen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979