miten viiltelyarvista eroon?

extyhmä

Eli tuossa kädessä on n. 19 arpea niin haluaisin tietää miten niistä eroon?
Voin ottaa vielä netistä kuvaa että näette minkä näköisiä on.

9

171

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toinenextyhmä

      Ei niistä taida koskaan päästä kokonaan eroon. Mäkin hölmönä ne aikoinaan tein ja kuvittelin kaiketi että ne siitä lähtisi tai ainakaan niitä ei muka kukaan huomaisi. Siinä ne vaan edelleen ovat, vaikka yli kymmenen vuotta on jo mennyt. Onhan ne vaalentunut, mutta ei toivoakaan, että ne siitä katoaisi. Kyllä kaduttaa, voin myöntää, koska näin aikuisena se tuntuu jotenkin nololta selittää näitä. Tai enhän mä yleensä selitä mitään, vaan vaikenen ja vaihdan aihetta, mutta kyllä kaikki silti tajuaa mistä on kyse.

    • joloswagXDDDjuu

      Ei niistä pääse eroon, mutta yritä laittaa jotain rasvaa esim. bepanthen tai jotain sellasta, nii ne vaalentuu.

    • sanniilona

      Bio oil tai joku semmonen multa viikkon vanhat melkee kokonaan lähteny :)

    • Suomenlippu

      Äähää :D vitu ämmät, kannattiko viillellä vitun pellet xD

      • Vgkvy

        Ku ihmine alkaa viiltelee nii ei se hirveesti enää siinä mieti


    • ÄRSYYNTYNYT

      Suomenlippu, ennemminki suomenpillu.
      ihmisillä on syynsä viillellä, joten pikemminkin sinä olet se pelle tässä. Sun laiset ihmiset ei koskaan ymmärrä, että miltä se tuntuu. Siitä ei pääse edes helposti irti. Eläisit yhsen päivän niinkuin me.

      • Suomenpillu

        SUNLAISET taas eivät osaa kirjoittaa x)


      • Suomenpillu

        Ja pahemmaltahan se (mikä ikinä onkaan) tuntuu kun pitää itseään jyrsiä. Turha teidän siitä muille on valittaa. En ymmärrä sitä, että henkilö, jonka elämä on "perseestä" rupeaa itseään viiltelemään.


    • metsämies85

      Ei olis kannattanu viillellä, niistä jää ne arvet. Mä en viillelly sen takia. Menin metsään kävelylle - helpotti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      205
      2029
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      48
      1186
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      174
      1082
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      976
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      861
    6. 69
      772
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      772
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      737
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      338
      677
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      26
      661
    Aihe