Miten teillä koirien kanssa elämä sujuu ?
Meillä koirien lelut saavat kyytiä aivan kuin pentuna..koiramme kyllä nauttivat ihanasta elämästään riekkuen aamusta iltaan yksin sisätiloissa kotonamme, kun meillä on niin paljon menoa, kalenteri on jatkuvasti täys buukattu, jos emme ole työssä, niin olemme muissa riennoissa. Matot on kasassa ja koirien leluja ympäri asuntoa aina kun tulemme kotiin. Kyllä nämä ovat onnellisia koiria, eivät kaipaa ihmistä seurakseen, eivätkä hauku kuin postinjakajan. Illalla sitten koirat kyllä rauhoittuvat ja saamme viettää rauhassamme elokuvailtoja jos olemme kotona.
Kirjoitetaan välillä koiristame
6
175
Vastaukset 6
- VoiHele
Teidän ei olisi pitänyt hankkia koiraa. Missä välissä koiranne ehtivät ulostaa(ihan mielenkiinnosta)?
- Huolipois
Voi kyllä he kerkeävät, heillä on päivän sanomalehti sitä varten.
- kekekeksijä
Minulla olisi paljon parempi neuvo. Esim. sinne koiran pyllyreikään sopivan korkin voi askarrella itse ja sitten, kun on pakko lähteä asioille, niin korkki vain paikoilleen ja kappas vaan eipä ole yllätyksiä kotiin palatessa
- Julmaihminenolet
kekekeksijä kirjoitti:
Minulla olisi paljon parempi neuvo. Esim. sinne koiran pyllyreikään sopivan korkin voi askarrella itse ja sitten, kun on pakko lähteä asioille, niin korkki vain paikoilleen ja kappas vaan eipä ole yllätyksiä kotiin palatessa
Ohhoh, ai teillä noin ?! On teitä koiraihmisiä moneen junaan, kyllä minusta tuo sanomalehti on kuitenkin inhimillisempi.
MIKSI otatte koiria kun ette edes perusasioita viitsi hoitaa, ulkoiluttaa koirianne. Sinähän voisit kokeilla itse miltä tuntuu kävellä olla ja elää korkki pyllyreiässä.
- uskollinenon
On ollut vähän viimeaikoina ongelmia ,kun minulla on nuori ja energinen rotwailer. Syömme kyllä samasta kupista ,mutta kun se on niin nopea, että minulle ei tahdo jäädä mitään ,kun se hotkii kaikki . En ymmärrä, kun se ei yhtään tottele minua noissa ruokailuissa. Sama on piereskelyn suhteen. Naapurin emäntä oli kylässä, mutta täysillä päästeli ,ei ujostellut yhtään. Muuten olemme tulleet hyvin toimeen.
- 4weelandseerpoika
Meilläkin vähän ollut pientä draamaa, koirani suuttui kun kaverilta tullessani haisin toiselta koiralta... yritin selittää että en edes rapsuttanut ja että oma landseer on paras landseer, mutta tuolla se nyt pakkaa luitansa ja kuppejaan pieneen matkalaukkuun. Kunhan esittää, varmaan tokenee jos yritän lahjoa uudella frisbeellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS571810Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13830Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.41688Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke41666- 42611
- 80596
- 47594
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29526- 42489