Antennijohto antenniputkeen

Onko olemassa jotain valmiita läpivientejä tms. hattuja, tulppia antennista tulevan johdon läpiviemiseksi antenniputken sisään?
Vai "kuuluuko" se vetää putken yläpään reijän kautta?

Vai miten se oikeaoppisesti tehdään?

Ps. Kuva ois kiva
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ainakin ennen oli sähköliikkeissä tv antennille tarkoitettu 6m sinkitty putki, jossa em. reiät ym. Eipä taida sellaisia "sähköliikkeitäkään" enää olla, kysele antenniliikkeistä, jos myyvät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ItseAsennan kirjoitti:

Onko olemassa jotain valmiita läpivientejä tms. hattuja, tulppia antennista tulevan johdon läpiviemiseksi antenniputken sisään?
Vai "kuuluuko" se vetää putken yläpään reijän kautta?

Vai miten se oikeaoppisesti tehdään?

Ps. Kuva ois kiva

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu