CarTrawler kokemuksia

Juho355

Itselläni on huono kokemus CarTrawler-yhtiöstä. Yhtiö ei aio palauttaa rahoja, vaikka teki itse virheen. Netistä löytyvien muiden arvioiden mukaan yhtiöllä näyttää olevan tapana pahoitella virheitään, mutta rahat pitävät itsellään. En suosittele.

Otin auton reiluksi viikoksi yhteen kaupunkiin, ja tein sen aikana vierailun toiseen kaupunkiin, johon varasin toisen auton samanaikaisesti. Vuokrayhtiö ei kuitenkaan antanut autoa, koska heidän sääntöjensä mukaan ei voi olla kahta autoa yhtäaikaa. Tästä rajoituksesta ei kuitenkaan tiedotettu varausta tehdessä, ja päällekkäisen varauksen pystyi tekemään ja maksamaan ongelmitta. Raha siis kelpasi, vaikka toista autoa ei annettu.

(CarTrawler, kokemuksia, arvostelu)

8

3140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tackarochadjö

      Vastaava kokemus. ÄLKÄÄ VUOKRATKO AUTOA TÄLTÄ FIRMALTA. AURINKOMATKAT linkittää firman sivulle, muttei ota itse mitään vastuuta.

    • Sepiläinen

      Sama toiminta Norwegianin kanssa, eivät kumpikaan ei ota vastuuta. Paska firma, ei ollut autoa odottamassa.

    • Perheenisä2018

      Arvoisat kanssamatkustajat, VÄLTTÄKÄÄ tämän firman palveluita:
      - Ryhmämme vuokrasi Milanon lentokentälle saapumista varten lentokentän virallisesta hakukoneesta auton (CarTrawlerin palvelu naamioitu lentokentän omaksi)
      - Maksoimme auton vuokran ja premium vakuutuksen
      - Paikan päällä vakuutustakaan ei tunnistettu ja he tarjosivat uutta 100€ vakuutusta (vuokrauksne hinta yksi päivä oli 120€) ja olimme jo maksaneet yhden. Vaihtoehtoisesti ottaisivat 1500€ katevarausta
      - Päätimme perua vuokrauksen ja ottaa auto Hertziltä mikä meni mainiosti
      - Firma mainostaa 100% rahat takaisin politiikkaa, mutta meidän ja muiden kohdalla se ei toteudu. Rahat katosivat firman mustaan aukkoon ja en usko että edes autonvuokrausfirma sai lopulta rahoja
      - Heidän asiakaspalvelussa pääsee puhumaan välittömästi painamalla 1 (myynti) tai odottaa 40 minuuttia painamalla 2 (asiakaspalvelu) --> kertoo aika paljon firman trackrecordista

    • Anonyymi

      Sama juttu. TUI:n kautta vuokrattu auto Dubaihin 3 päiväksi (180 e). Autoa ei koskaan näkynyt eikä puhelimitse saanut yhteyttä mistään numerosta. Rahat meni ja reklamaatioon vastattiin että käsitellään 20 päivässä. Nyt kulunut 7 viikkoa eikä vieläkään vastausta posteihin.

      TUI levitteli käsiään sekä oppaiden että asiakaspalvelun suunnalla. "Ei voida mitään".

      Seuraavaksi siirrän asian luottokorttiyhtiön käsiteltäväksi.

      VÄLTTÄKÄÄ!

    • Anonyymi

      Joo, TUI-matka ja heidän linkistä Cartrawlerin kautta auto viikoksi Kanarialta. Vuokranantajana Europcar. Lopullinen hinta tuplaantui luvatusta 400 eurosta. Hävytöntä TUI:lta olla tällaisen kanssa yhteistyössä.

      • Anonyymi

        Otitko pösilö täystöpin? Se maksaa aina tuplat.


    • Anonyymi00007

      SAMOIN MINULLA!!! Yritin varata autoa matkalleni B:n kautta, mutta ei jostain syystä onnistunut. Lentolippuja FINNAIRILTA varatessa osui silmät CarTrawlerin "mainokseen" FINNAIRIN sivuilla.
      Perillä kohteessa sain vuokraamosta pienemmän auton, kuin mistä olin maksanut. Otin heti yhteyttä CT:n virkailijaan ja virkailija pyysi ottamaan yhteyttä suoraan vuokraamoon. Otin sitten yhteyttä vuokraamoon, selitin asiani ja totesivat saman, eli minun saaneen kokoluokkaa pienemmän auton. He lupasivat maksaa hyvityksen CT:lle, jonka kautta olin auton maksanutkin, heti matkan (auton palautuksen) jälkeen. Viikko matkan jälkeen vuokraamolta tuli ilmoitus, että ovat nyt maksaneet xxxx$ CT:lle. Minulle hyvitystä ei CT:ltä ole kuitenkaan tullut, joten otin yhteyttä. NYT CT virkailija pyysi tekemään valituksen heille, jonkun chatbotin kautta! Kaksi viestiä laitoin, jossa kerroin, että olemme valituksen jo tehneet ja he ovat jo hyvityksen saaneet, kunhan vain maksavat sen minulle, mutta......

      Näitä tarinoita CT:sta lukiessa taitaa olla parempi olla onnellinen, ettei enempää rahaa mennyt kyseisen firman tileille!?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2232
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      215
      2090
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1418
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      13
      1148
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      103
      1041
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      71
      913
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      865
    Aihe