paf sivut nurin ?

LeoWanger

onko tietoa mistä moinen johtuu ?

8

1876

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex_paf

      ei tietoa, eikä paf kerro mistä syystä ongelmia - tapa se on tämäkin

    • Pahvee

      Ne kattoo jalkapallo-ottelun rauhassa ensin loppuun. Huomenna ne on koulutus (=firman piikkiin) -päivillä. Torstai on sitten rokulipäivä...

    • Paf:in sivut on nyt temppuilleet muutamana päivänä. Pelasin pari iltaa sitten pokeria ja voitin ihan kivasti, no kun kirjauduin ulos pöydästä ei voitto kirjautunutkaan tililleni. No kyse kuitenkin kympeistä mutta luottamus meni, nyt ei sitten pääse edes kirjautumaan pelitilille. Vahva suositukseni on välttää nyt Paf:ia Ei tuolta taida saada edes pelitilillä olevia rahojaankaan ulos.

    • Pääsin kirjautumaan sisään ja yritin lähettää asiakaspalveluun viestiä, kun painoin lähetä nappulaa ilmoitti ettei viestiä voitu lähettää ja ampus meitsin kulos kirjautumattomaan tilaan. Lähinnäkin yritin kysellä rahojeni perään mutta ei se näytä olevan mahdollista, siis katson tällähetkellä tulleeni huijatuksi Paf:in taholta. Kuinkahan tuon puljun vakavaraisuus mahtaa olla?

    • Joo_koo

      En tiedä mikä mättää eivätkä edelleenkään kerro - osa peleistä toimii ja osa ei.

    • Paff

      On.

    • Attack234

      Häiriöitä Paf.comissa

      Paf.comissa on viime päivinä ollut häiriöitä ja sivustolle pääsy on estynyt muutamaan otteeseen. Teemme parhaamme, jotta saamme sivuston toimimaan normaalisti ja voimme jälleen tarjota sinulle pelielämyksiä, joihin olet tottunut.

      Ongelmien syynä on se, että olemme joutuneet eri DDoS-hyökkäysten kohteeksi. Kyseiset hyökkäykset ovat nykyään ikävä kyllä tavallisia ja kaikki internet-yritykset voivat joutua niiden kohteeksi. Hyökkäys syntyy, kun joltain taholta ohjataan suuri määrä tietoliikennettä sivustolle, joka liiallisen kuormituksen takia joudutaan sulkemaan.

      Asiakkaana voit kuitenkin tuntea olosi turvalliseksi ja takaamme, että pelitilisi on suojattu. Mitkään henkilötiedot eivät vuoda tuntemattomille tahoille ja rahasi ovat edelleen turvassa Paf.comissa. Jouduttuamme DDos-hyökkäyksen kohteeksi, ainoa haitta on että Paf.comiin pääsy estyy - mikä sinänsä on jo tarpeeksi harmillista.

      Asiantuntijamme tekevät kaikkensa, jotta saamme ongelmat selvitettyä mahdollisimman pian. Olemme pahoillamme tapahtuneesta ja toivomme, että osoitat kärsivällisyyttä kunnes kaikki toimii jälleen normaalisti.

    • Anonyymi

      Ilmeisesti tänäänkin? Kyllä ottaa hermoon!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      149
      2453
    2. 76
      1038
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      987
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      956
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      793
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      611
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      90
      571
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      546
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      532
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      488
    Aihe