Elikkäs tilanne on seuraava, Benq w1070 tykki, etäisyys seinään 3,6m eli minimi zoomilla kuvan koko olis 108" ( 240cm x 135cm).
Tuon kokoiset kiinteät kehyksellit screenit ovat hiukan oman budjetin ulkopuolella. Kehyksettömiä toki saisi sopivan halvallakin, mutta niissä puolestaan tuo aaltoilu häiritsee melkoisesti. Netistä löytyy ohjeita mdf-levystä tehtäviin kotitekoisiin screeneihin, mutta tässä tulee sitten työkalujen ja tilan puute. Lisäksi tuon kokoiselle screenille tulisi jo sen verta painoa etten tiedä miten kiinnitys onnistuisi ilman 10 ruuvia ja seinää reikäjuuston näköiseksi jättämättä.
Pienempi muotoinen projekti onnistuisi ja mielessä onkin käynyt pelkään kankaan osto jolle sitten pystyisi kehykset itse rakentamaan, en vaan ole onnistunut mistään pelkkiä kankaita löytämään. Mahtaako niitä mistä saada vai pitäisikö tässä ostaa joku manuaalinen rullattava kangas, maksaa turhasta mekanismista, leikata kangas irti ja pingottaa omien kehyksien päälle?
Mistä hyvä screeni taikka pelkkä screeni kangas?
apuva_kiitos
0
53
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561336Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731285Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830