Mersu parkissa kunnatalon pääoven edessä

Parkkilupako

Kenenköhän (aivo)invalidin musta mersu oli pitänyt parkkeerata aivan kunnatalon pääoven eteen 6.5.2015 aamupäivällä? Rekisteritunnus alkoi RIT-???
Vai oliko kysymyksessä huoltoajo?

3

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Parkkilupako

      Saattoi olla kalasavustamon hallintojohtaja. Liekö on kellään muulla rahaa mustaan huoltoajo-Mersuun. ? Jaa... taitaa talouspäällikölläkin Mese olla muuten.

      • AlbertWonNUssi

        Ymmärrän teidän persaukisten erektion kun näette mersun.
        Teitä harmittaa hirveästi kun ajan Ukrainassa Jaltan tehtaalla rakennetulla mersulla. Ai et usko ? Googleta Jalta -auto ja lue Wikkipedia niin näet, että Jaltan tehtaalla tehdään mersun lisäsksi Opel Astra, Lada Samara ja muutamia muita " länsiautoja", että poijat pientä kunnioitusta.


      • NussiVuanHeh
        AlbertWonNUssi kirjoitti:

        Ymmärrän teidän persaukisten erektion kun näette mersun.
        Teitä harmittaa hirveästi kun ajan Ukrainassa Jaltan tehtaalla rakennetulla mersulla. Ai et usko ? Googleta Jalta -auto ja lue Wikkipedia niin näet, että Jaltan tehtaalla tehdään mersun lisäsksi Opel Astra, Lada Samara ja muutamia muita " länsiautoja", että poijat pientä kunnioitusta.

        Minulla on ollut mersu ikäsä, vai oliko se 86 toyota vai eskortti ja sen voip näyttee s-marketin kassalla ( huummorrii heh heh) en nyt silleen o pannu merkille heh heh heeeehe


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      167
      11023
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      114
      6252
    3. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      171
      5601
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      87
      5517
    5. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      177
      4510
    6. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      78
      4382
    7. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      50
      3997
    8. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3880
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      30
      3538
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      87
      3127
    Aihe