Uskovaa miestä sielunkumppaniksi

uskova

Olen 44-v uskova nainen. Etsin tosiuskovaa miestä joka laittaa Jeesuksen kaikessa ensimmäiseksi. Olen eronnut ei-uskovasta miehestä. Avioliitossa oli henkistä väkivaltaa,ym. Viimeiset 10 vuotta asumiserossa ja henkisesti erossa. Virallinen ero astui voimaan vähän aikaa sitten. Etsin nyt sielunkumppania. En kerro tässä tämän enempää. Jutellaan lisää sähköpostitse/kirjeitse/kasvotusten.

2

118

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TeuvoErik

      Hei Sinä Siellä...Jossain !

      Nimeni on Teuvo. Olen ollut uskossa yli 12 vuotta,mutta taisteluni on jatkuvaa tämän maailman kanssa joka työntää kaikkea maailmallista eteen.Varmaan sielunvihollinen on yrittänyt kaikkensa,koska en ole kyennyt menemään enää edes kokouksiin.Toki terveys ongelmiahan voi aina syyttää (ei toki mitään vakavaa)....mutta eihän voi valehdellä itselleen loputtomasti kukaan.
      Olen elonmyrskyissä yksin jäänyt,mutta EN ole tässä kuitenkaan vaimoa etsimässä,kyllä tärkeintä olisi voida vaihtaa ajatuksia jonkun kanssa. Ikää on enemmän kuin itselläsi (61),mutta onko sen väliä..?,ei ainakaan minulle.
      Saattaa kuullostaa omituiselta,mutta asun vaatimatonta elämääni "miljoonan" ihmisen keskellä pääkaupunki seudulla,mutta "EN OLE KOSKAAN OLLUT NIIN YKSIN KUIN NYT". Olen alunperin Karjalasta kotoisin,kaikenlaista nähnyt ja kokenut.Ero tuli 13 vuotta sitten,enkä ole sen jälkeen enää ketään tapaillut. Aika tavallinen "tapaus". Ei ole päihde- eikä muita ongelmia jotka eloa haittaisi.Täysin raittiina jo 24 vuotta.
      Uskon Jumalaan ja Jeesuksen ylösnousemukseen.Olen ollut pitkään helluntaiseurakunnan jäsen eri paikkakunnilla. Raamatun lukeminenkin on jäänyt melkein kokonaan,kun en ole rukouksiini oikein vastauksia saanut.
      Elämäntapani on luonnonläheinen ja pidän kunnostani huolta lenkkeilemällä päivittäin.
      En tähän nyt osaa enempää laittaa,mutta jos haluat vastata....niin miellyttävä yllätyshän se olisi...
      Joka tapauksessa toivotan sinulle runsasta Herran siunausta,ja kaunista kesää,joka näyttää täällä jo alkaneen :)

      Teuvo Keinonen
      [email protected]

      • Hei! Laitoin sinulle vastauksen sähköpostiisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1739
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1216
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1112
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      135
      933
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    7. 77
      632
    8. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      629
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    10. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      528
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      502
    14. 36
      484
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe