Uskovaa miestä sielunkumppaniksi

uskova

Olen 44-v uskova nainen. Etsin tosiuskovaa miestä joka laittaa Jeesuksen kaikessa ensimmäiseksi. Olen eronnut ei-uskovasta miehestä. Avioliitossa oli henkistä väkivaltaa,ym. Viimeiset 10 vuotta asumiserossa ja henkisesti erossa. Virallinen ero astui voimaan vähän aikaa sitten. Etsin nyt sielunkumppania. En kerro tässä tämän enempää. Jutellaan lisää sähköpostitse/kirjeitse/kasvotusten.

2

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TeuvoErik

      Hei Sinä Siellä...Jossain !

      Nimeni on Teuvo. Olen ollut uskossa yli 12 vuotta,mutta taisteluni on jatkuvaa tämän maailman kanssa joka työntää kaikkea maailmallista eteen.Varmaan sielunvihollinen on yrittänyt kaikkensa,koska en ole kyennyt menemään enää edes kokouksiin.Toki terveys ongelmiahan voi aina syyttää (ei toki mitään vakavaa)....mutta eihän voi valehdellä itselleen loputtomasti kukaan.
      Olen elonmyrskyissä yksin jäänyt,mutta EN ole tässä kuitenkaan vaimoa etsimässä,kyllä tärkeintä olisi voida vaihtaa ajatuksia jonkun kanssa. Ikää on enemmän kuin itselläsi (61),mutta onko sen väliä..?,ei ainakaan minulle.
      Saattaa kuullostaa omituiselta,mutta asun vaatimatonta elämääni "miljoonan" ihmisen keskellä pääkaupunki seudulla,mutta "EN OLE KOSKAAN OLLUT NIIN YKSIN KUIN NYT". Olen alunperin Karjalasta kotoisin,kaikenlaista nähnyt ja kokenut.Ero tuli 13 vuotta sitten,enkä ole sen jälkeen enää ketään tapaillut. Aika tavallinen "tapaus". Ei ole päihde- eikä muita ongelmia jotka eloa haittaisi.Täysin raittiina jo 24 vuotta.
      Uskon Jumalaan ja Jeesuksen ylösnousemukseen.Olen ollut pitkään helluntaiseurakunnan jäsen eri paikkakunnilla. Raamatun lukeminenkin on jäänyt melkein kokonaan,kun en ole rukouksiini oikein vastauksia saanut.
      Elämäntapani on luonnonläheinen ja pidän kunnostani huolta lenkkeilemällä päivittäin.
      En tähän nyt osaa enempää laittaa,mutta jos haluat vastata....niin miellyttävä yllätyshän se olisi...
      Joka tapauksessa toivotan sinulle runsasta Herran siunausta,ja kaunista kesää,joka näyttää täällä jo alkaneen :)

      Teuvo Keinonen
      [email protected]

      • Hei! Laitoin sinulle vastauksen sähköpostiisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      62
      6755
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      66
      6578
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      144
      5404
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4413
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4059
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3600
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3108
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      28
      3023
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      69
      2720
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      36
      2223
    Aihe