Tyytyväinen Luomileikkaukseen :)

M-Hannele

Minä olin viime viikon keskiviikkona yläluomi leikkauksessa ja seuraavana päivänä leikattiin alaluomet/simäpussit.Maanantaina tikit poistettiin.Nyt ainoastaan poskipäissä ihan vähän mustelmaa jäljellä..mikä peitettävissä.Nyt jo näyttää tosi hyvälle!!! Erittäin mukava lääkäri joka kertoi koko ajan mitä teki ja ei ollut kiireinen..vaan paneutui kunnolla.Kokenut lääkäri.Myös vastaanotossa erittäin mukava naishenkilö joka jaksoi myös vastata kaikkin kysymyksiini.Suosittelen!!!Kahden kuukauden päästä jälkitarkastus.Odotan kun saan ensimmäisen kerran meikata uudet silmäni..viikko tikkien jälkeen sanottiin..eli muutama päivä enää.Harvoin keskustelupalstoilla kehutaan..enenpi haukkuja..Onneksi menin tähän paikkaan!!!Suosittelen!!!Hintakin edullinen!!!

11

186

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • M-Hannele

      Tämän piti mennä keskusteluun Itäkeskuksen Lääkäriasema.Mutta tulikin ihan oma linkki vahingossa.Enkä osaa siirtää sinne keskusteluun tätä. Harmi.

      • En_usko

        Olikohan vain mainos.
        Omasta kokemuksestani tiedän että yläluomileikkauksen jälkeen silmät on muutaman päivän turvoksissa senverran ettei lääkäri pysty leikkaamaan seuraavana päivänä lisää. Yleensä lisäleikkaukset tehdään vasta useamman kuukauden kuluttua kun edellisen leikkauksen jäljet on parantuneet kokonaan.


      • M-Hannele

        Mulla ei ollut yläluomileikkauksen jälkeen seuraavana päivänä turvotusta alaluomissa.Siellä toimittiin niin että peräkkäisinä päivinä tehtiin.Sen jälkeen tietenkin turvoitus alkoi,mutta aika vähäistä.Varmaan jokaisella silmät reakoikin eri lailla.Olen tyytyväinen että kerralla molemmat kuntoon.Halusin kyllä mainostaakin kyseistä paikkaa..koska olen tyytyväinen.Liikaa kirjoitetaan sivuille epäonnistuneita ja niillä tehdään hallaa ja moni ei uskalla mennä kyseisiin paikkoihin.Mulla ratkaisi hinta ja siksi valitsin paikan ja aikaisemmin tuttu myös käynyt siellä.Lähes pari tonnia halvempi kuin muualla..keksin sille rahalle kyllä käyttöä :)


      • En_usko
        M-Hannele kirjoitti:

        Mulla ei ollut yläluomileikkauksen jälkeen seuraavana päivänä turvotusta alaluomissa.Siellä toimittiin niin että peräkkäisinä päivinä tehtiin.Sen jälkeen tietenkin turvoitus alkoi,mutta aika vähäistä.Varmaan jokaisella silmät reakoikin eri lailla.Olen tyytyväinen että kerralla molemmat kuntoon.Halusin kyllä mainostaakin kyseistä paikkaa..koska olen tyytyväinen.Liikaa kirjoitetaan sivuille epäonnistuneita ja niillä tehdään hallaa ja moni ei uskalla mennä kyseisiin paikkoihin.Mulla ratkaisi hinta ja siksi valitsin paikan ja aikaisemmin tuttu myös käynyt siellä.Lähes pari tonnia halvempi kuin muualla..keksin sille rahalle kyllä käyttöä :)

        Huhhuh! Mihin hintoihin oikein vertasit kun sanoit saaneesi pari tonnia halvemmalla. Jos minun käyttämäni klinikan hintaa olisi alennettu pari tonnia, leikkaukset olisi ollut ilmaisia. Olin nimekkään yksityissairaalan potilaana ja yläluomileikkaus maksoi reilusti alle tonnin (alaluomet olisi ollut lisäksi vähän yli tonnin mutta minulla ei ollut tarvetta). Mustelmia ei tullut lainkaan ja paraneminen oli nopeaa.


      • M-Hannele

        Yläluomet 820e ja ala 950e.Kun tutkin hintoja niin löysin reilu 3000-4000e hintoja.No sinulla on onneksi ollut myös positiivinen kokemus silmiesi suhteen.Kuinka pitkä aika on kun leikkautit ?Mulla oli alaluomet pahempi ongelma..


    • elviira1964

      Mikä lääkärikeskus Itäkeskuksessa. Yläluomileikkaus mielessä :).

    • 1131

      No niin Hannele. Oletan että lääkäri teki sinullekkin samanlainen "virheen" kuin minulle. Kanssani sovittiin että luomia korotetaan kulmakarvojen alta. Eli, tikit jäävät sinne. No kuinkas kävikää. Se idiootti leikkasi pois "lippaluomen". Kun kuulemma niin tehdään aina.

      Nyt luomileikkauksen jälkeen koko pupilli on näköön käyettävissä, mutta kaikki hiki ja sadevesi valuu suoraan silmiin ja kirvelee. Odotappas vain kun tulee vähän lämpöisemmät kelit tai kun käyt uimassa. Ei se lippaluomi ole sielä turhan takia.

      Enkä oikein usko tuota "seuraavana päivänä vähän turvotusta". Itselläni meni viikko sohvalla makoillessa ja kylmäpusseja silmiin vaihdellessa. Kirvelyä oli monta päivää. Leikattiinhan siinä laserilla monet verisuonet poikki. Silmät olivat nestettä täynnä kuin ilmapallot pari viikkoa.

      Kun sitten moitin lääkäreitä ja kysyin että mikä oikosulku sai muuttamaan leikkauksen sovitusta oli vastaus:"Toisella kertaa niitä korotetaan kulmakarvoista". Todella huono selitys. En mene toista kertaa. Ja sitäpaitsi, jos korotus olisi tehty heti kulmakarvojen kohdalta, ei toista kertaa tarvittaisi.

    • Ei-asikas

      En ole entinen enkä tuleva asiakas mutta toisessa ketjussa kerrotaan että Valvira on rajoittanut kyseisen lääkärin ammatinharjoittamisoikeutta. Suhtaudun sellaisiin lääkäreihin AINA suurella varauksella, ei niitä oikeuksia muuten vain rajoiteta.

      • Onko_muita

        Luin saman tiedon. Onko tuossa lääkärikeskuksessa muitakin lääkäreitä? Rajoitushan koski vain yhtä nimettyä lääkäriä.


    • pkiii

      ja paikka oli mikä? etsin itsekin sopivaa paikkaa ja lääkäriä yläluomileikkausta varten.

      • Olisko_tämä

        Kävin SairaalaKL:ssä ja olen tyytyväinen tulokseen. Silmät on pysynyt kunnossa nämä muutamn vuoden.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      115
      2403
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      37
      1453
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      641
      995
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      97
      878
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      700
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      696
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      686
    Aihe