Ketä nää suolahtelaiset on...?

16117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tietäisit jo, jos se kuuluisi sulle!

Äänestä

Uhria en tunne, mutta nimen olen kuullut. Tekijän tiedän, Puolituttu kaveri. Etunimen muistan, mutta en sukunimeä.

Äänestä
  • No nehän ne olikin, vähän arvelinkin heitä kanssa. Traagista.

    Äänestä

  • kuka se tekijä oli?

    Äänestä

toinen ajoi taksia

Äänestä
  • Varmaan tuntuu pirun hyvältä ku rohkenee tollain vihjailla että tietää jotakin, mahtaa oikein mukavasti kutkutella mahanpohjassa saakka. Eikö sua juorukello koskaan hävetä? Voisko nyt vaan antaa omaisille rauhan tehdä surutyötään näin järkyttävän tapauksen jälkeen? Ne joita asia koskettaa, tietävät kyllä ja kenellekään juoruakalle/ukolle tämä asia ei vaan kuulu. Missä hienotunteisuus? Empatiakyky?

    Äänestä

  • Ketä suojelet? Tekijää kenties? Tekijän nimi ja naama kaikkien näkyville,mitä tuota suojelemaan. Tietää muutkin varoa!

    Äänestä

  • Etkö osaa lukea? En suojele ketään, toivon vaan omaisille rauhaa tehdä surutyötään, älyätkö? Kaltaisesi juoruakat/ukot eivät taida kyetä samaistumaan toisten SUUNNATTOMAAN suruun.

    Äänestä

Ei se ollu einarin entinen akka vaikka niin kaikki luulee. Minulla on tarkat tiedot asiasta.

Äänestä
  • tuskimtiiät muuta kum että alko on äänekoskella

    Äänestä

  • Nyt alkoi kiinnostamaan!!..ja ihan vaan siksi että voi liittyä erääseen juttuun josta minulla on "sisäpiirin" tietoa, missä päin Suolahtea tämä tapahtui?

    Äänestä

Mutapohjassa.

Äänestä
  • Missä on Suolahdessa mutapohja?

    Äänestä

  • ensuolahtelainen kirjoitti:

    Missä on Suolahdessa mutapohja?

    Ok..nyt tiedänkin ja tiedän tapauksen. Tänks!

    Äänestä

Poliisi vaitonainen operaatiosta – Yksi otettu kiinni
4.5.2015 11:39 (4.5.2015 17:05)

Maanantaiaamuna Äänekoskella Suolahden Mutapohjassa oli poliisioperaatio, jossa yksi mies otettiin kiinni. Tapahtumapaikalla oli poliisipartioita sekä ambulanssi, eikä tapauksesta tiedotettu pariin tuntiin mitään tilanteen ollessa kriittisimmillään.

Operaation päätyttyä poliisi kertoi, että paikanpäältä otettiin perheväkivallan seurauksena kiinni yksi mies rikosperusteisesti. Uhrin tai uhrien tilasta ei ole tietoa.

Poliisi on vielä vaitonainen tapauksen yksityiskohdista.

Onpa äijällä ollu missio! Pistää vihaksi tollaset naisten hakkaajat.
onkohan ollu kättä pidempää mukana vai ihan paljain käsin on tappanut?

Äänestä

Lopettakaa tää spekulointi,me ketkä tunnettiin uhri ei tarvita tälläistä paskaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uteliaseinari kirjoitti:

Kuka tää nainen on?


http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015050519631293_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu