Kuhmon "Soinit"

Nyt on juhlan paikka Kuhmon Soinilaisilla kun pääjehu vei puolueen hallitukseen..
Siellä olut tölkit paukkuvat ja makkarat paistuvat..
Vatsat kasvaa ja akkakin lihoo - kantapäihin asti..
Koirat ulvovat naapureissa...
467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kyllä siellä soinin ym.persujen nuttukääntyy monen monta kertaa ja kansa nauraa myötä häpeästä,kaiken laisia TAMPIOITA-sitä tuli äänestettyä.

Äänestä

En ole katkera mutta kumminkin.... Ei kommunistit nyt vaan aina pärjää.

Äänestä

Rengillä on reikä persussa piijalla niitä on kaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tunarsetä kirjoitti:

Nyt on juhlan paikka Kuhmon Soinilaisilla kun pääjehu vei puolueen hallitukseen..
Siellä olut tölkit paukkuvat ja makkarat paistuvat..
Vatsat kasvaa ja akkakin lihoo - kantapäihin asti..
Koirat ulvovat naapureissa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu