Digiboxissa oli linuks ja niinhän siinä kävi, että kuului poks ja savut vain pöllähtivät!
Onneksi oli Windows tietokoneessa ja maksettu: http://www.katsomo.fi/#!/mm-kiekko/464119/suomi-slovenia-tanaan-klo-20-35-ottelu-klo-21-10
Nyt katsellaan netin kautta ja KIRKKAALTA näytöltä! Linuksilla ei tuokaan olisi onnistunut ja jos sellainen ihme olisikin tapahtunut, kuva olisi niin suttuinen, ettei siitä saisi mitään selvää.....†
Linuksit ovat puhtaasti hätävara kurttauksia, mutta mihinkään hyödylliseen niistä ei ole!
Onneksi oli Windows tietokoneessa ja maksettu: http://www.katsomo.fi/#!/mm-kiekko/464119/suomi-slovenia-tanaan-klo-20-35-ottelu-klo-21-10
Nyt katsellaan netin kautta ja KIRKKAALTA näytöltä! Linuksilla ei tuokaan olisi onnistunut ja jos sellainen ihme olisikin tapahtunut, kuva olisi niin suttuinen, ettei siitä saisi mitään selvää.....†
Linuksit ovat puhtaasti hätävara kurttauksia, mutta mihinkään hyödylliseen niistä ei ole!
Vastaukset 22
Vanhimmat
Vai joutuu tumppumestari Wintoussilla jääkiekostakin makasammann, jopa Suomi peleistä. Vittu tällä minun Windowssillani tulee kirjootus virheitä, täytyy pistää korkki
.....†
Ei ne tubutinpojat tykkää jääkiekosta - tubuttimella kun ei MTV-3 katsomokaan toimi.......†.....mistäs sitä sitten maksaa.....†
Mika väittää aina, etteivät linukshihhulit tarvitse sitä, mikä ei linuksissa toimi!
Suomi-Slovenia hah, odota vain kun Slovakia tulee vastaan. Saatana et on paska joukkue, nyt jää mitallikin saamatta prkl, loppuun vielä Heja Sverige! :D
Pakko lisätä, johtuu varmaan sukujuurista, mutta kyllä mulla onnistuu katsomo.fi katsominen Linuxilla ja kirkkaalla terävällä kuvalla, täysin HD:nä, jopa tarvittaessa 3D:nä, mitä teille ei tietenkään tarjota, kun olette niin rajottuneita. Suomenruotsinkanadalaisena valitettavasti älykkyyteni on mensan tasoa.
Lupasin sen loppuunkin, Heja Sverige, tre kronor ja hantverkare och en segelbåt och botten kön, glömmer Svenska det finns världsmästare, så suga upp sparris, sötä pojke från Finland. Lisätään vielä Suomeksi, jotta mikäli jääkiekkoa seuraa, niin ainoa oikea joukkue on tietenkin IFK. :P
Olisihan se pitänyt arvata, että pakkoruotsalainenhan se on tämä linkvist - johan se nimikin sen kertoo....†
Ei sitä ruotsia ole pakko osata. Suomessakin tarvitaan kuleja kaikenlaisiin paskahommiin eikä niissä ole mitään kielitaito vaatimuksia. Sinullakin on loistava tulevaisuus lapiomiehenä tai lankunkantajana. Työhön tullessa saa työnopastuksen niin ei koulutuksen puutekaan vaivaa.
Ruohtalaisten kanssa kannattaa asioida vaikkapa enkuksi, onpi molemmillen vieras kieli ja jääpi väärinymmärtely ja myssytys paljon pienemmäksi.
Jos vaikkapa hitsarin tai putkimiehen ammatin harjoittamisen edellytyksenä olisi pakkoruotsin osaaminen, olisi näistäkin ammattilaisista pian huutava pula!
Lainsäändännöistähän se on kiinni - ei ammatin osaamisesta. Siksi pakkoruotsi pois kokonaan Suomesta!
Niin olisi, tosin muutenkin niistä Suomalaisista hitsareista ja putkimiehistä on huutava pula, kun kaikki miehiset työt hoitaa etelänaapuri, eli Viro.
See ainult poisid, ma rääginä eesti keel ka.
James Bondista pojat mallia https://www.youtube.com/watch?v=4RRLN3Jo800
Ne teidän yritykset vie mun rahat Sveadirektin kautta. :D
Myös pakkoliikunta, pakkomatematiikka, pakkouskonto, pakkohistoria, pakkokotitalous ja pakkokäsityöt pitää saada pois. Ja muutkin aineet joita joutuu pakosta oppimaan. Jätetään vain sellaiset aineet joista ihan kaikki pitävät.
Vindovsilla ei onnistu linkitys.
Tubuttimella ei onnistu lääkitys......†
Linuxin ei tule toimiakaan witutinvajakeille vaan sen tulee tuhota ensin heidän massamuistit ja sen jälkeen polttaa koko tietokone ja oheislaitteet, parhaimmassa tapauksessa vielä talokin.
Witutinvajakit eivät näköjään vähemmällä usko että linux ei ole heille tarkoitettu. Se on tarkoitettu asiansa osaavien ihmisten käyttöön, määritelmä joka automaattisesti sulkee witutinvajakit ulos linuxin käyttäjäkunnasta.
Käyttäkööt sitä witutintaan kun se kerran on niin hyvä. Ei ole linuxin vika jos nämä aivottomat witutinvajakit eivät paremmasta ymmärrä.
Seppo muistaa nyt, ettei Linux tuhoa mitään - ainoastaan vindovs!
Ota kuva siitä kirkkaasta putkinäytöstä, sillä Panasonic HM-TA1 taskuvideokameralla.
Kelpaako: http://aijaa.com/M5oXzZ#
Otin varmuuden vuoksi sekä Windowsista, että tubuttimesta! Ja niin kuin huomaat eron, on Windowsissa selvästi parempi kuva, vaikka sama kone ja näyttö on koko ajan!
Wanhan XP:n rakeinen kuva oikealla ja vasemmalla reunapehmennetty kuva nykyaikaisesta käyttöjärjestelmästä. Windowseistakin uudemmat osaavat jo käyttää tuota reunapehmennystä (anti aliasing) jolloin kuva on normaalilta katseluetäisyydeltä huomattavasti miellyttävämpi katsoa.
Moniosaamaton ristintumputtaja ...† varmaan yritti asentaa digiboxiin Windowsia kun tämä aloituksessa mainittu katastroohvi tapahtui.
...†
Sellasta se Windows Linuks tekee...
etkö tiedä että Limixilla ei ole motään tekemistä Windowsin kanssa.
Linux on tubutin.
Et siis ymmärrä. Ei se mitään, ei muutkaan kaltaisesi witutinvajakit ymmärrä. Ettehän te witutinvajakkeja olisikaan jos te ymmärtäisitte.