Tein positiivisen raskaustestin. En millään pystyisi keskeyttämään raskautta, mutta meillä on jo neljä lasta. En tiedä olenko valmis viidenteen. Mielestäni neljä on tarpeeksi. Mutta se ei olisi pientä kohtaan reilua ja en ikimaailmassa haluaisi keskeyttää raskautta. Adoptiota en halua edes harkita.
Pidänkö lapsen?
8
122
Vastaukset
- vanhaäiti
Pidä ihmeessä, kun kerran et halua keskeyttää raskautta etkä antaa lasta adoptioon. Kyllä se viides menee neljän jatkona, ja voithan saada keskenmenonkin.
- siitoskuomi
Palstan tyhjinkö kysymys elämän suurimmasta lahjasta?
- Nukkumaatti
Ei mitään hätää, Nalle elää.
- rezyt
Ei sulla varmaan ole paljon vaihtoehtoja, kun itsekin tyrmäsit jo kaksi kolmesta... Eikä lapselle ole reilua sekään, että palstoilla kysellään, niin kuin jostain esineestä, että otanko vai en...
- Notottakai
pidät. Miksi 4 muuta ovat saaneet syntyä, mutta tämä yksi passitettaisiin pois manalaan. Viisaana tyttönä hommaat tuon 5 jälkeen sterilisaation, jos et halua 6tta.
- fhofi
No tottakai pidät sen! Tyhmä kysymys.
- Vygryukkl
huolehdithan asioistasi jatkossa.
- Äitiäidinmpiäidein
Onpa typeriä ihmisiä vastannut tähän kysymykseen. Musta ihan aiheellinen kysymys eikä tuollaista mollaamista tarvita. Ei taida kaikki asiat olla näillä vastaajilla itsellään mallillaan. Kannattaa hoitaa omat ongelmansa muulla tavoin kuin hyökkäämällä toisen kimppuun ja saaden siitä jotain tyydytystä.
Itse painiskelin samojen kysymysten kanssa jo ensimmäisen kanssa. Nyt minulla on kaksi maailman ihaninta lahjaa. Pitämistä varmasti tulet katumaan vähemmän kuin keskeytystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5462076Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3851672Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H211499Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641398JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191076- 561072
- 1181067
Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16838Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka11824Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66813