Kokemusta mukautuvasta alustasta???

Passatisti

Makuuni uusi Passat on liian kova. Olen miettinyt, parantaako mukautuva alusta tuntumaa eli tuleeko alustasta pehmeämpi? Onko kenelläkään kokemusta? Onko jossakin pääkaupunkiseudun liikkeessä koeajettavana?

5

3231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jason101

      Herttoniemeen on tullut hiljattain Passatin huippumalli, jossa on vakiona säädettävä alusta. Renkaat ovat kyseisessä mallissa 17 tuumaiset, eli hieman isommat. Koeajoin kyseisen auton. Sisusta rämisee epämiellyttävästi jo heti uutena eikä tuo DCC mielestäni tuonut sellaista mukavuutta alustaan kuin mitä BMW tarjoaa vakioalustoillaan, Citroenin huippupehmeästä alustasta puhumattakaan. Itse jätän Passatin hankkimatta liian kovan alustan takia koska tuo kallis DCC:kään ei tuo ongelmaan ratkaisua.

      • Passatisti

        Samasta syystä jää siis minullakin. Pitänee etsiä pehmeämmällä siis mukavammalla alustalla olevaa kulkinetta. Citroen ei oikein houkuttele vaikka mukava alusta siinä onkin.


      • EiDassiaEI
        Passatisti kirjoitti:

        Samasta syystä jää siis minullakin. Pitänee etsiä pehmeämmällä siis mukavammalla alustalla olevaa kulkinetta. Citroen ei oikein houkuttele vaikka mukava alusta siinä onkin.

        Älä hämmästy ehdotustani : Koeaja uusi Mondeo. Olen aina sanonut, että Ford ei ole auto. Koeajon jälkeen sanon: Siinä on seuraava autoni.


      • näin.se.menee

        Ja tehän ostatte uuden auton heti, kun suomesta poistuu autovero kokonaan ja ostoon tarvittava rahasumma löytyy jostakin VAI MITÄ ?


    • Reikko

      Tsi volkkareissa yllättävän paljon alustavikoja ja dsg vikoja. Naapurilla Kivikoski ja toisella kelluva alusta. Menivät takuuseen. Lisäksi toisella venyvät ketjut ja toisella dsg luovan syndrooma.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6808
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2006
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      48
      1074
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1045
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      909
    Aihe