onko kellään. ..

helunaammu

Onko kellään "pistelly rintaan?alkanu sattuu/pisteleen oikeeseen rintaan

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gfhghkjghk

      Pysytkö erottamaan, onko kipu itse rinnassa vai rintakehässä? Rintakehässä voi olla vaaratonta lihaskipua vaikka jonkin yksipuolisesti rasittaneen työtehtävän jäljiltä tai sitten vakavampaa sydänoireilua. Tuskin kaikki itse rinnankaan kivut ovat vaarallisia (itselläni saattaa pistellä hormonikierron mukaan). Oletko huomannut muita muutoksia? Jos vaiva ei mene ohi omia aikojaan, niin liene järkevää näyttää lääkärille vakavien sairauksien poissulun vuoksi.

    • teitkökiusaa

      Oisko omatunto?

      t:Rosvoroope

    • diipadii

      Mulla ensin n.6kk menkkojen aikaan särki toista rintaa/nännin ihmeellisesti, niinkuin joku olis vetäny nänniä sisäänpäin, pistelyä ja paineentunnetta. Tuntui myös joku patti joka aristaa lujaa. (Ei sellaista normi rintojen turvotusta) Nyt on viime menkoista lähtien ollut lujempaa jatkuvasti kipeä. Nyt menin tutkimuksiin ja trombosyytit lievästi koholla, muuten arvot ok, tosin hb mystisesti noussut, minulla kun aina ollut aika alakanttiin hb. Lääkäri myös tunnusteli rinnat ja tunsi saman patin kuin minä, ei kommentoinut asiaa mitenkään vaan laittoi lähetteen mammografiaan. Itse tutkiskelin ja vaikuttaisi että rinnassa on kysta, en tiedä olisiko jotenkin ärhäköitynyt kun olen lihonut? Kun ilmeisesti hormonit noihin vaikuttaa?

    • Sydänvammane

      Se riippuu onko se sellane lihaskipu vai sydän kipu.Mulla oli lihaspistoja tosi pitkään ja sitte kävin terkkarilla ni siellä selvis iha muuta.Muta kannattaa käydä selvittää asiaa terkkarilla tai iha lääkärissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      189
      6726
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      155
      1933
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1638
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1360
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      51
      1143
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      42
      1041
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      1002
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      937
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      249
      908
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      879
    Aihe