Jokos tiedätte!

Oletteko saaneet AKT:ltä tai Rahtarit ry:ltä tiedotteen, jossa kehoitetaan kaikkia rahti kairaajia tirskauttamaan dullat(föijat, zyyrat, sontuulit, keitot, kiisselit, lämpimät...)kolitseihin ajun aikana, jottei turhaan tartte huoltikalle kurvata kaanialla.
1137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ABC, Kesoili ja SEO -baareja kiertävä Seija -siivooja kertoili että hyvin harva rahtiniilo sekä rekkatero käy enää posliini-sonnalla. Nykytrendihän on vahvasti se että ensin täräytetään kolitsiin "mäskit" ja sitten siitä kailotetaan LA:ssa niin että raikaa, paska haisee ja banjot soi sekä hanurivalssi raikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ajujärj kirjoitti:

Oletteko saaneet AKT:ltä tai Rahtarit ry:ltä tiedotteen, jossa kehoitetaan kaikkia rahti kairaajia tirskauttamaan dullat(föijat, zyyrat, sontuulit, keitot, kiisselit, lämpimät...)kolitseihin ajun aikana, jottei turhaan tartte huoltikalle kurvata kaanialla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu