Pariskunta, jossa lapsen saanti ei enää onnistu naisesta johtuvista seikoista. Haluamme kovasti lapsen. Löytyisikö naista, joka voisi antaa lapsen mieheni spermalla?
Synnyttäjä hakusessa
4
197
Vastaukset
- Ulkomaille
Sijaissynnytys on Suomessa laitonta. Se nähdään ihmiskauppana.
- vauvakuumeilua
Hei!
Olemme samassa tilanteessa oleva pariskunta. Olisi mukava kuulla oletteko onnistuneet saamaan lapsen tavalla tai toisella? - Esimerkkiulkomailta
http://www.lily.fi/blogit/matkalla-perheeksi/ahdistus-miten-siella-kaliforniassa-voidaan
Tässä on blogi sijaissynnytyksestä. Rahaa tarvitaan vähintään pari kymmentätuhatta ja synnytys tapahtuu jossain muualla.
Omasta mielestäni Suomen laki on sijaissynnytyksen osalta käsittämätön ja lapsen saanti yritetään tehdä esimerkiksi kohduttomille naisille mahdottomaksi. Silti Suomi kärsii taloudellisesti siitä, että lapsia ei synny tarpeeksi niille, jotka pystyisivät lapsensa elättämään ja kasvattamaan. Aivan ristiriitaista. Lasten saantia pitäisi tukea kaikin mahdollisin keinoin.
Kannattaisi tehdä lakialoite sijaissynnytyksen sallimisesta Suomessa. Laki joudutaan ottamaan käsittelyyn, kun nimiä kertyy tarpeeksi. Hollannissa sijaissynnytys on ilmeisesti mahdollista. Lesbopari! Satuitko huomaamaan että pariskunta hakee sijaissynnyttäjää oman miehensä spermalla eli varmaankin aviossa oleva pariskunta. Intiassa oli aikaisemmin laillista hakea sijaissynnyjä, joita homoparit käyttivät paljon ja maksoikin paljon vähemmän kuin jenkeissä, myös thaimaassa oli laillista kunnes joku australialainen pariskunta jätti kaksosista toisen ottamatta downin syndrooman takia joten se ei kait oo enään länsimaalaisille laillista maksaa n.20 000€ kannattaa tutkia niiden lainsäädäntöjä asioista niin voi löytää paikan jossa se olisi sallittua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää442249Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten682134Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211960HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363941714Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041675Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241494Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta01450Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821112Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53977- 75945