Olemme lähdössä em. huvilaan Alanyan lähistölle. Sattuuko kellään olemaan tietoa ko. huvilasta ja ympäristöstä?
Villa Park, kokemuksia?
KylmääPakoon
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eikö kukaan??
kukaan täys järkinen lähde korpeen missä ei ole yhtään mitään
sanoo hän ja katselee kateellisena Villa Parkin kuvia...
Moi! Viime syksynä perheen kanssa oltiin.
Alueella on ehkä 10 huvilaa ja aivan upeat maisemat. Uima-altaassa ei lämmitystä, voi olla aika kylmää vettä, tähän aikaan. Huvilat ovat siistejä ja hienosti sisustettuja sisältä.
Silloin kun oltiin oli ainakin rauhallista ja kovin monessa huvilassa ei asukkaita ollut.
Alueella vanha turkkilainen mies koiransa kanssa vartijana. Koira räksyttää paljon, mutta turha sitä on pelätä. Mies puhuu ainoastaan turkkia, mutta on ystävällinen ja mukava.
Auto kannattaa ehdottomasti vuokrata jos Villa Parkkiin menee, on siitä kuitenkin aika pitkä matka Alanyan keskustaan! Ehkä noin parin kilometrin päässä halpa marketti, josta käytiin hakemassa ruokaa.
Kivaa lomaa!:)
Kiitos tyttö98 asiallisesta vastauksesta! Auto onkin tarkoitus vuokrata, tai tehdä diili jonkun taksin kanssa koko lomasta. Molempia kokeiltu ja toimii.
Kuinka suojaisia huviloiden pihat ovat, vai ovatko ihan toisissaan kiinni? Käytittekö tuossa marketissa euroja vai liiroja? Ei ajateltu liiroja vaihtaa, kun melkein joka paikassa eurot käy hyvin.
Allas voi tosiaan olla kylmä, jää nähtäväksi. Mutta viime jouluna oltiin Lanzarotella huvilassa, ja lämmitetyssä altaassa olikin vain 20 vaikka luvattiin 25. Että näitä sattuu.
Hyvää kesää!
Meidän huvilasta ainakin näkyi vähän toisille pihoille, mutta kyllä rauhassa saa olla. Liiroja käytettiin ja ehdottomasti kannattaa vaihtaa liiroja ainakin jonkin verran. Eurot toki käyvät, mutta esim tässä marketissa vaihtorahana saa varmasti liiroja ja jos maksaa euroilla, helposti kiskotaan enemmän. :)