Aikaisemmin tilaajien harmina toiminut rakennusliike Muhonen vaihtoi nimensä Pyloniksi. Tavat ja henkilöt säilyivät entisinä mutta jotain tilaajaa saattaa uusi nimi hämätä. Kannattaa varoa.
Muhonen vaihtui Pyloniksi
8
360
Vastaukset
- reppanat
Onko Repa poistunut firmasta, jos tällaisia nimi muutoksia on tapahtunut? Onko Eesau poika ottanut johdon käsiinsä? Voi yhteistyökumppani raukat, jos näin on tapahtunut!
- Anonyymi
Ei kait vanha konna Repa mihinkään häviä Ryssistä tulee Pylonille Putinin porukkaa.
- Jämsänäijä
No vanha sanonta "paskasta ei saa kermakakkua" pitänee paikkansa
- SimoSisukki
Liittyykö Talotekniikka10 tähän jotenkin? Sillä firmalla ei vissiin ihan kaikki aina joka työmaalla mennyt putkeen.
- Anonyymi
Sama paska uudessa paketissa. Asiat ei muutu siinä firmassa. Ennen kuin saavat hätisteltyä Esan pois. Sen jälkeen firma toimii. Sillä kaverilla ei ole kaikki kammarit lämpöisiä.
- Anonyymi
Samat paskat siellä pyörii. Esa on kuin kuningas. Palvoo Hitleriä, niin pitäähän sitä itsekin olla. Kaikki järkevät mestarit on lähtenyt pois. Ainoastaan sinne on jäänyt ne Hiirimestarit, jotka ei muualta töitä saa. On kait se toimitusjohtajakin vaihtunut useaan otteeseen. Sama tyyli Itänaapurin pimeitä porukkaa töissä. Ja kyllä kait Repa käy nostamassa bonukset. Toivottavasti tilaajat alkaa huomaaman mikä työn jälki on.
- Anonyymi
Onkohan kyseisessä liikkeessä vielä töissä sellainen kuin Hänninen. oliko se Veli. Hän on aivan turha mies . Ei tiedä rakentamisesta yhtään mitään. Onneton kaveri. Ja sitten ne Veli Venäläiset joita Esa palvoo kun ne tekee tosi halvalla. Uskomaton porukka. Vaihtoivat nimen koska Rakennusliike Muhonen oli jo tilaajien tiedossa. Siis ei toivottu Nykyinen nimi Pylon alkaa jo menemään alas kuin hyppyrimäki.
- Anonyymi
Olette oikeassa. Ryssiä joka nurkassa. Ja ammattitaidottomat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017563
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075628- 835057
- 1394466
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113160- 502855
- 522769
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102374Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561986