Essolla uusi kynnysmatto?

Einari Essonen hommasi baariin uuden kynnysmaton, koska vanha oli jo aika kulahtanut. Han ei osatanut mitään tavallista mattoa, vaan hyvin nykyakaisen tuotteen, joka kestää kovaa käyttöä ja jolla on tiettyjä terveysvaikutuksia. Kun Seksi-Sulo kuuli maton tuotenimikkeen, niin sen jälkeen hän on pyyhkinyt jalkansa uuteen kynnysmattoon aiempaa huolellisemmin.

http://www.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1431314508416.html

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • henrjii

      Jaa Sulillako on lakannut seisomasta

      • Ei vaikeuksia?

        Ei Seksi-Sulolla ole vielä mitään vaikeuksia seisomisen kanssa, mikäli hänen puheisiinsa on uskominen. Jostakin kumman syystä Sulo on kuitenkin alkanut pyyhkiä jalkansa hyvin huolellisesti uuteen kynnysmattoon myös lähtiessään saattoreissuille. Vanhaan mattoon hän ei koskaan pyyhkinyt jalkojaan baarista poistuessaan, joten jotain terveysvaikutuksia uudella matolla taitaa olla. Einari tekee aina sellaisia hankintoja, jotka lisäävät asiakkaiden hyvinvointia baarissa.


    • NiiloNeste-housu

      Köyhillä ei ole varaa käydä muualla kuin Essolla.
      Köyhäthän vievät jaloissaan vain hiekkaa Esson tuulikaappiin.
      Jotta hyvä siinä on olla matto kun köyhä menee kahvitiskille tuhlaamaan viimeisen 2 euron kolikon - 1,50 kahviin ja 50 centtinen hedelmäpeliin 10 centin panoksilla. Ai sitä voiton riemua jos turahtaa 2 euron päävoitto kolikkokuppiin. Siinä köyhä heittelee karvarieskaansa (hattua, jota pitää juhannuksenakin) pitkin baaria.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      2855
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      109
      1132
    3. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      931
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      895
    5. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      887
    6. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      867
    7. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      824
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      37
      820
    9. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      754
    10. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      136
      749
    Aihe