Yksinkö???

Yksin41

Heips,
Mä luulen etten oo yksin tässä asiassa.
Elikkä miksi miehet pelkää liikuntarajoitteisia ihmisiä? Eivät uskalla tutustua minuun kun kerroin miehille että oon llikuntarajoitteinen. Tiedän sen että miehet on niin ennakkoluuloisia. Miehet hakee sitä missiä tai urheilullista naista. Onhan meillä tunteita ja mekin tarvitaan rakkautta.

5

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Prominent

      Iske kiinni, niin huomaat että miehet eivät ole ollenkaan vaikeita lähestyttäviä.

      • Yksin41

        Ei miehiä kiinnosta se että oon liikuntarajoitteinen. Oon huomannu että he pelkäävät et oon huono ihminen.


    • Yksin41

      Uskon sen myös että tää yhteiskunta menny sellaiseksi että miehet hakee oikeesti sporttista ym. Ettei kelpaa isokokoinen... Ja kun ei laittele meikkiä.

      • eeroiivo

        Mä olen liikuntavammainen mies, vamma on näkyvä jne.... Yksi hyvin sporttinen nainen on ollut kaikkein mieleenpainuvin. Hän kyllä toi itsensä esiin hyväksyvänä, ja ainoa asia joka varmaan esti sen asian loppuun menon oli se, että hän oli vakisuhteessa..... Siis hänestä jäi kyllä todella kultainen ja lämmin muisto, vaikkemme edes koskaan jutelleet sen enempää kuin mitä moikkaamisella tehtiin.


    • hohhoijaa11

      Täältä ei saa kuin yksittäisten ihmisten mielipiteitä. Jos haluat tietää miesten mielipiteitä yleensä, tee joku kysely ja sille tilastollinen analyysi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      175
      1471
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1061
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      745
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      670
    5. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      660
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      29
      653
    7. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      643
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      593
    10. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      587
    Aihe