veroilmoitus!

pampulax

En päässyt eilen illalla sisään VIV sivustolle, joten veroilmoitus on korjaamatta! miten toimin, täytänkö paperisen ilmoitusosan ja lähetän postilla? postin kirjauspäiväksihän tulee pe.16.5 joten huomioidaanko ilmoitustani ollenkaan, koska se on postitettu myöhempään kuin veroilmoituksen viim, palautuspäivä?

5

244

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • etanapostiin

      "Veroilmoitus verkossa



      Veroilmoitus verkossa 2014 -palvelu on sulkeutunut. Tietojen ilmoittaminen tässä palvelussa ei ole enää mahdollista. Ilmoita tiedot esitäytetyllä veroilmoituslomakkeella ja palauta se verotoimistoon postitse."
      http://www.vero.fi/fi-FI/VIV

    • näinolenoppinut

      Totta kai otetaan huomioon! Verotustahan voi muutenkin oikaista viisi vuotta takautuvasti.

    • Hei nimimerkki ” pampulax”

      Kuten sinulle onkin jo tuossa aikaisemmin vastattu. Veroilmoitus verkossa palvelu on tältä vuodelta sulkeutunut. Joten palauta esitäytetty veroilmoituksesi paperiversiona.

      Terveisin Saija Verotiimistä

    • aikainenmato

      onneksi täytin itse ajoissa :)

    • Anonyymi

      Lopeta koko roska

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkä ikäistä ikävöit?

      Minkä ikäinen hän on ja mitä hän sinulle merkitsee/merkitsi?
      Ikävä
      86
      1725
    2. Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan

      Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam
      Kotimaiset julkkisjuorut
      379
      1723
    3. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      388
      1706
    4. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      95
      1614
    5. Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin

      Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀
      Haapavesi
      51
      1314
    6. Aika pieni se on

      Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht
      Haapavesi
      49
      1265
    7. Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin

      Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆
      Maailman menoa
      284
      1149
    8. Sinun ja kaipaamasi törmääminen

      Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?
      Ikävä
      95
      1005
    9. vinkki miehille

      Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli
      Ikävä
      164
      972
    10. Kiitos siitä

      Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak
      Ikävä
      43
      965
    Aihe