Kuulkaas, auttakaa miestä mäessä.
Yritän opetella ensimmäistä kertaa elämässäni pelaamaan nettipeliä. Olen tehnyt seuraavaa:
- latasin Americas Armyn versio 2.2.1
- asentanut kaikki mitä käskettiin
- olen luonut Accountin
- olen suorittanut kaikki perusharjoitukset
Nyt yritän päästä ekaan Deploymenttiin (Available), mutta kone ei näytä yhtään serveriä. Jos painan "Refresh Server List, kone jää tilaan Conecting....
Missä mättää??
AA Serverit
7
785
Vastaukset
- neee
palomuurin asetukset..
- Noviisi
nimimerkin luulisi kerovan, että oon peukalo keskellä kämmentä...
Käytän XP:n omaa ja F-securen palomuuria.
F-secure päästää AA:n läpi. Mitään muuta ei ainakaan näkyvästi olisi lähdössä... - laitat
Noviisi kirjoitti:
nimimerkin luulisi kerovan, että oon peukalo keskellä kämmentä...
Käytän XP:n omaa ja F-securen palomuuria.
F-secure päästää AA:n läpi. Mitään muuta ei ainakaan näkyvästi olisi lähdössä...sen xp:n oman palomuurin vielä pois päältä. Eli käynnistä valikko => asetukset => ohjauspaneeli => ja sieltä xp palomuuri ja täppä kohtaan pois päältä..
- Noviisi
laitat kirjoitti:
sen xp:n oman palomuurin vielä pois päältä. Eli käynnistä valikko => asetukset => ohjauspaneeli => ja sieltä xp palomuuri ja täppä kohtaan pois päältä..
minulla on ollut sielläkin poikkeuksissa asetettuna ArmyOps sallituksi. Ei kait sieltä muita pitäis lähtee vai? No lisäsin vielä sen mikä se ny oli SeeMePlay Clientin... Mikä vielä voi haluta sinne??
Noviisi kirjoitti:
minulla on ollut sielläkin poikkeuksissa asetettuna ArmyOps sallituksi. Ei kait sieltä muita pitäis lähtee vai? No lisäsin vielä sen mikä se ny oli SeeMePlay Clientin... Mikä vielä voi haluta sinne??
Kannattaa mennä kyselemään America's Armyn kansssa olevista ongelmista paremminkin osoitteeseen http://koti.mbnet.fi/roinaa/aa-fi/index.php ja sieltä foorumi. Se on Suomalaisten pelaajien yhteisö jonka foorumilla pyörii iso osa America's Armyn Suomalaisista "veteraaneista"
T:Iippo82
- Noviisi
otin kokeekis F-securen pois, johan tuli Serverit näkyviin ja yhteyden luonti onnistui.
Kysymys kuuluukin nyt, miten minun tulee konfiguroida F-securen palomuuri, jotta voin pitää ohjelmaa päällä kun pelaan??
Tähän mennessä olen tehnyt:
- Lisännyt ArmyOps.exe sallittuihin sovelluksiin, siitä huolimatta F-securen logiin kirjautuu tämmöinen rivi, eikä yhteys toimi:
2004-12-11T16:24:49 02:00,info,appl control,C:\PROGRA~1\AMERIC~1\System\ArmyOps.exe,deny,send,17,255.255.255.255,8777,Deny rest
AAAPPUUUUUAAAA!!!!!!!- Noviisi
vaihtamalla suojaustason "Koti" kohdasta "Toimisto" käyttöön sain serverit näkyyn...
Kiitos kaikille, jotka edes yritti auttaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834423Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243038Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt362850Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162615Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172499Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1122248Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka352130- 132024
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142005Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281707