Paula Koivuniemi valmistelee uutta albumia, jolla vierailevat Suomen ykkösmiesartistit. Marraskuussa ilmestyvän levyn teosta kuvataan myös dokumentti.
Uusi albumi 11/2015
21
1404
Vastaukset
- Paulafani_95
Mahtavaa, en malta odottaa! <3 Paula on ehdottomasti Suomen ykkösnaisartisti. :)
- 009966
Ketä kiinnostaa tuo ikäloppu rokkikukko
- Paulafani_95
009966 kirjoitti:
Ketä kiinnostaa tuo ikäloppu rokkikukko
Kuule aika monia, hänellä riittää kyllä faneja. Ja hän ei ole mikään ikäloppu vaan upea ja nuorekas artisti. Hänellä on ihana persoonallinen ääni, esiintymistaitoa ja karismaa. Ja luonteeltaan valloittava. <3 Ei tarvitse tulla morkkaamaan jos ei pidä, voisi keksiä parempaakin tekemistä...
- 10kymppi
Albumi ilmestyykin ilmeisesti keväällä 2016.
- voiskoseollaonkohanse
https://www.youtube.com/watch?v=AbdS5Hu1SEE onkohan tämä Paula Koivuniemen tai jonkun muun iskelmälaulajan tuotantoa? Ääni ei kuulosta tutulta
- Paulafani_95
Paulan ääni tuo ei kyllä ole, eikä laulajasta oikein löytynyt tietoakaan...oletan, että jonkun hieman tuntemattomammaksi jääneen artistin vanhoja kappaleita.
- nytseselvis
https://m.youtube.com/watch?v=V3D6dM82rxk Moikka. Mä kirjoitin yotubeen henkilölle, joka oli etsimäsi artistin laulun sinne julkaissut ja sain vastaukseksi tämän linkin. Kyseessä siis hengellisen musiikin tekijä, joka ei ilmeisesti ole halunnut laittaa maallisiin lauluihin nimeään.
- minäkinselvitinasiaa
https://m.youtube.com/watch?v=7srJBKx-_pI löytyi saman artistin ääni myös tällä nimellä. Kyseinen laulaja ilmeisesti Lohjalta?
- Paulafan
Milloinkahan tämä Paulan uusi levy ilmestyy? Kenelläkään tietoa?
- jokufani1
Itse odotan jo kovasti ja innolla Paulan tulevaa levyä. Paula upea laulaja edelleen.
- PasiQ
Levy ilmestynee syksyllä 2016.
- MrJuha82outolintu
kauhea-kauheampi-paulakoivuniemi
ruma-rumempi-paulakoivuniemi
lahjaton-lahjattomampi-paulakoivuniemi
ärsyttävä-ärsyttävämpi-paulakoivuniemi
paras paulakoivuniemi on äänetön paulakoivuniemi.
Riittikö?- Paulafani_95
Voit hypätä kuuseen mielipiteinesi. :) Paulalla riittää kyllä faneja. Ihana ääni ja hurmaava luonne sekä lavakarisma 5/5.
- Paulafani_95
Ja kauniskin hän on, mutta voit toki väittää mitä haluat. :'D
- Liisa48
Mahtava ja kunnioitettava Aikuinen nainen, jolla on harvinaisen menestyksekäs ura:
https://www.kerron.fi/paula-koivuniemi/paula-koivuniemi-nyt-starttaa-50-keikkakesa
Ei voi kuin ihailla. Hyvä Paula! <3 - MrJuha82outolintu
Haisee tietokoneenkin läpi silakalle. Ja on ruma, susiruma ja kauhea ääni. Kuin mörisevä paviaani.
- PasiQ
Duetot-albumi julkaistaan 26.10.2016
http://www.kulttuuriparkki.com/?p=6868 - huiviniemi
Huiviniemi on kuvottava tyrkky, kuuluu samaan kastiin V.Rostin kanssa.
Pakko on päästä esille, vaikka aika meni jo 30 vuotta sitten ohi. - Paulafani_95
Itse olet kuvottava töykeine viesteinesi. Hän taas loistaa yhä. :)
- rastatukkainen
Hei,hei Äsken just se Koivuniemi kähisi telkussa samalla iänikuisella jollotus tyylillä.
Miksi ihmeessä Suomessa kutsutaan estraadeille näitä samoja yli-ikääntyneitä esiintyjiä ?
Vievät nuorilta mahdollisuuksia..
- Paulafani_95
Eivätkä vie, hyvin pärjäävät Sannit ja Cheekit sun muut. Heidän pitkää uraansa arvostetaan ja he osaavat homman edelleenkin. Tyylillä eikä vain peppua keikuttaen. Ja ihmiset pitävät eri asioista, monet tykkäävät Paulan käheän persoonallisesta soundista, minä myös. Ja hän osaa esiintyä tyylikkäästi kuin vetää mahtavia keikkoja festareilla, monipuolinen artisti. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.4332768IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk882042- 1621606
Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.891548Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten171476Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää4591248- 1471084
Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu521070Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R450932Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla44932