enään 6 yötä, sitten lähemme viikoksi reissuun sideen. Me olemme varanneet huoneistohotellin, johon kuuluu puolihoito. Matkan hinnaksi 5 henkiseltä perheeltämme tuli 1907€, eli aika kohtuu hintainen mielestämme. Matkabudjetiksemme olemme varanneet 1200€, plus 2 lapsellemme 100€/per lapsi omaa käyttörahaa ostoksiinsa. Nuorin vasta niin pieni, että se on tyytyväinen vaan olemiseen. Se ei omaa käyttistä vielä tarvii....
Te jotka olette äskettäin olleet turkissa, niin minkä hintaista sielä mahtaa nykyisin olla?
lomamme sideen lähestyy
4
96
Vastaukset
- L4r4
Tällä hetkellä oon duunissa Antalyassa ja voisin väittää että puolet halvempaa on eläminen Suomeen verrattuna. Antalya ja Alanya ovat kuitenkin Turkin kaupungeista kalleimmat turismin takia.
- matkalle2015
Osaatko antaa jotain tietoa hintatasosta?? Jotain esimerkkejä siis.
- L4r4
Kävimme toissapäivänä 10 hengen porukalla syömässä hyvässä ravintolassa ja lasku oli yhteensä 40 €. Toki kaikissa ravintoloissa ei näin halvalla pääse. Paikallisbussit ja ratikat maksaa alle euron matka. Mansikoiden kilohinta on 1-2 euroa. No...vaatteita saa taskurahalla tai sitten merkkiliikkeissä lähes Suomen hinnoilla.
- Tarkkana
Viime viikolla Sidessä nautittiin ilmoista ja merestä. Olin myös iloisesti yllättynyt hinnoista kaupoissa ja ravintoloissa. Limut, oluet eivät montaa liiraa maksaneet. Jos mentiin paikkaan jossa oli myös paikallisia olivat hinnat todella kohdallaan - Turkkilaista pitsaa esim. 4 liirasta ylöspäin. Dolmuskuski otti 1,30€ kyydistä Manavgatiin, varmaan liiroissa halvempaa. Siden alueella maksoin 5-hengen taksista 15 liiraa, pari km.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841646Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691551Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2711288Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691262- 56877
- 66854
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65843Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40831- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44791