mies tunisiasta,onko mohdolisuuksia?

rakastunutnainen

haluaisin kuulla kokemuksia, suomalaisilta,jolla tunisialainen kumppani. toivon saavani asiallisia vastauksia. ja toivoisin myös jos joku tunnistaa kyseisen miehen,niin kertoisi jos jotain kokemuksia hänestä löytyy.
eli tilanteeni on tämä, kävin noin kuukausi sitten tunisiassa, saharan kameliratsastuksessa.siellä sitten tutustuttiin kyseisen kamelintaluttajan kanssa.minä 30,vmies 31v. v.mies antoi puhelinnumeronsa, ja päätin laittaa hänelle viestin,mitetittyäni asiaa. olemme puhuneet puhelimessa, mesessä,jne.ja nyt tunteet ovat syventyneet,ja olemme alkaneet miettiä tapaamista.mies sanoo,että voidakseen tulla tunisiasta suomeen,meidän pitäisi olla naimisissa,jotta hän saa viisumin?(tai ainki viisumin tarvitsee poistukaseen maasta)pitääkö paikkansa? olen myös miettinyt,että itse menisin käymään tunisiassa,mutta en ole yksin matkustanut mihinkään ulkomaille. toki mietityttää,onko tämä sellainen mies,että iskee vain naisia minkä ehtii,vai voiko häneen luottaa.hän vaikuttaa kyllä asialliselta. jos joku tunnistaa miehen/kokemuksia tunisian miehistä ja käytännön asioista,kiitollisena jakaisin kokemuksia :)

6

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aloittajaaaahhhhh

      eikö kenellläkään oo samantyylisiä kokemuksia,tai tunisialaista miestä?ois mukava vaihtaa ajatuksia

    • tyhmä_akka

      Tottakai menkää naimisiin, maassa on karjuva työvoimapula ja mamuja tässä maassa tarvitaan LISÄÄ.

      • aloittajaaaahhhhh

        Mulla on muuten järjettömän löysä ja kuiva tavara jalkojen välissä.


    • luteitlisää

      Tuo vaan karvaranne loisimaan tänne ja käske ottaa kameli mukaan. Sitten teitä on kolme joita elätät.

    • HuhHuhmikätollo

      Aloittaja on hyvä esimerkki yksinkertaisesta kouluttamattomasta suominaisesta. Ei osaa edes kirjoittaa oikein ja nyt joku Tunisialainen kamelikuski sitten saanut häneltä jalat alta.
      Aloittaja mieti vähän.

    • MarjattaAnni

      Ei sinulla sen vertaa ole tietoa asiasta, että tähän maahan tullakseen ei pidä mennä naimisiin suomalaisen kanssa (mies käyttää sinua 100% hyväkseen saadakseen suomen kansalaisuuden). Voi hyvää päivää, sinä olet kyllä niin helposti höynäytettävissä. Toivottavasti tämä oli vitsi tämä aloitus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1679
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      66
      880
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      643
    Aihe