käydä joulukonserteissa - onko teillä jotkut pakolliset, jotka on ihan pakko käydä kuuntelemassa?
Itselläni on muutamat pakolliset joissa joka vuosi. käyn laulamassa Kauneimmat joululaulut on ihan pakko käydä laulamassa ja sitten joitain konsertteja tulee käytyä kuuntelemassa.
Tykkäättekö
3
332
Vastaukset
- Pirre*
tuota tautonomiaa kerrakseen:)), piti laittaa korjattu versio ja niinvain hupsheijjaa sinne meni... niinku näkkyy.
tuossa ihan naapurissa, siellä on ihan pakko käydä saamassa "tippa silmään". Kyllä ne kuuluu jouluun, on ihana rauhoittua hetkeksi. Nuorimmaista odottaessani kävin ensimmäisen kerran laulamassa niitä ja tunsin itseni ihan *Madonnaksi" kintaan kokoisten lumihiutaleiden leijuessa taivaalta; muisto on painunut tuonne jonnekin ja sieltä se aina nousee...joka joulu.
- Pirre*
lapsemme aina puoliväkisin mukaan kirkkoon niitä kauneimpia laulamaan ja he oli minulle silloin aika vihaisia - eivät olisi millään malttaneet siellä istua.
Nyt he menevät sinne jo omien lastensa kanssa ihan vapaaehtoisesti, että näin se vaan on yksi perinne siirtynyt seraavaan sukupolveen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke592922- 1342111
- 921788
- 1641395
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731341- 631319
- 791252
- 691122
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731069Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t331017