Meiltä nukui pois eilen vanhempi (4v) marsupoika, joten nuorempi (1,5v) jäi nyt yksin.
Mitenhän tuo pärjää... Ajateltiin jossain kohtaa hankkia hälle kaveri, mutta ei ihan heti..
On kuitenkin aina tottunut olemaan kaverin kanssa.
Jouduttiin jo viikoksi eristämään sairaasta kaveristaan
Mitenhän tuo marsu pärjää yksin?
Suru-puserossa
1
<50
Vastaukset
- asdasdasdasdad
Hankkikaa sille kaveri mahdollisimman pian. Yksinollessaan marsu masentuu ja tulee apattiseksi, varsinkin silloin kun tottunut seuraan.
Sillä ei ole ketään kelle puhua tällä hetkellä, ketään johon turvautua. Tylsääkin varmasti on, sillä marsu on niin vahvasti laumaeläin.
Etsi TÄSTÄ lähimpänä oleva marsukasvattaja ja hae siltä sille kaveri =)
http://marsuyhdistys.net/home/?page_id=53
Kasvattajalta tiedät varmemmin mitä saat ja ovat vielä halvempiakin kuin eläinkaupassa. Kasvattajalle voit soittaa/laittaa s.postia ja kysellä poikasista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275