Itselläni on osteoporoosi ja olen kuulut että kananmunankuoria syömällä saisi kalkkia,niin kuulemma jotkut tekee.Minäkin sitten päätin kokeilla ja kyllä jotenkin tuntui että apuakin olisi.Hotellissa kerran aamupalalla pöydässäni istui kaksi hienoa naista ja kun rupesin rouskuttamaan munankuoria oli kyllä naisten naamat näkemisen arvoisia,lähtivät siltä istumalta toiseen pöytään juosten ja toinen kyöläsi oksennusta,mielestän en tehnyt mitään väärää.
Apua osteoporoosiin
Omatohtori
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Harvoinpahan näin hölmöä juttua on kuultu, taidat olla melkoisen onneton munamies.
Lapsena siantapossa imettiin luista luuydin nestettä ai että oli maukasta ja ravitsevaa,mistähän saisi vielä tuoreita luita.
Et saa kuin rypsisian hiutaleita punaisessa liemessä.Mitä lie sisältö paketissa.Tilalta et luita saa vaikka itkisit,sano eu.herra.Mis karhulle,kuvausryhmän tullessa vievät luut,vaik itsekin syötäisin tai saippuaksi keitettäis.Direktiivin määräämät vitamiinit lie just siinä punaliemessä.Otan kalkkitaplettii ja kalanmaksaoljyä osteoporoosiin,kerta luonnonmukaiseti ei muuta saatavilla.P.koressa tulee kulkukoiranluusta vitamiinit ja kohta kai täälläkin. Onkoon karhut trikiinivapaita ja siat.
Vae meinasi ruveta naesella soijjaa pukkaamaan??