Kummuntiellä Petäjäveden suuntaan talon tontin poikki juoksi 5 suden lauma. Asukas havaitsi sudet ulkona ollessaan. Sudet kuljeskelivat pihapiirissä haistellen roskakatoksessa jäteastiaa ja eivät vaikuttaneet aroilta. Lauma juoksi metsään naapurin puolelle. Kyllä sitä tuli kiire sisälle asukas tuumaa.
Petäjäveden Kuivasmäessä susia talon lähettyvillä
10
1148
Vastaukset
- ihminenonpaha
No ei tuo ainakaan mikään uutinen ole, kyllähän suomen luontoon kuuluu susi ja tuollaisten susipelkurien (viittaan Kuivasmäen asukkaaseen) on muutettava korkeaan kerrostaloon, ylimpään kerrokseen, keskelle isoa kaupunkia niin saavat rauhassa elellä omassa rauhassaan eikä ole pelkoa että sudet heitä ahdistelee.
Ihminen ei voi olla kuningas luonnossa, luonto kuuluu eläimille eikä ihmiselle joka raiskaa metsät ja pilaa vedet ja ilmaston.- Anonyymi
Luontoon kuuluu susi mutta ei pihoihin eikä asutuksen läheisyyteen tajuatko älykääpiö
- ihminenonparas
Ei ne olleet susia,ne oli jehovantodistajia saarnaus kierroksella.
- Anonyymi
ei vittu ollu ku lesrtadiolaisia.syyskiima
- susilauma
Nämä vastaukset nimim. ihminenonparas on varmaan se kuuluisa Vihreiden edustaja, joka kirjoittelee ja marisee, jos jostakin asiasta. No se biokaasu auto ainakin saastuttaa mustaa savua...
- ihminenonpaha
Väärin väärin, en ole vihreiden edustaja vaan susien ystävä, en pelkää sutta ja metsissä liikun hyvin paljon enkä pelkää jos vastaan tulee susi, onko susi tappanut milloin viimeksi ihmisen Suomessa? ..tai ylipäätään hyökännyt ihmisen kimppuun?
Susipelkurit vaahtoaa susista kauhuissaan.
- asiohg
Mamman poika on ryhtynyt vastailemaan itselleen täällä. No... kirjoittelen vaihteluksi, jotta tulee muitakin vastaajia...
Suomessa moni kusee housuun jo Chihuahuan nähdessään. Mustanaamio ja Kevin Costner ovat kovia jätkiä, tosi miehiä. Mustiksellahan on lemmikkinä vuoristosusi, eikä se ole purrut ketään, paitsi käskystä. Kevin Costner taas on tanssinut susien kanssa ja sehän vasta tosi mies onkin. Ei tarvinnut asettakaan tilanteessa. Suomessa tyypit on todella pelkureita. Eivät uskalla mennä ulos talostaan, kun luulevat tulevansa kalutuksi perusteellisesti. hehheh.... :)- ihminenonpaha
Mikä vi***n mammanpoika ja kuinka niin vastailen itsekseni? etkö osaa tampio lukea, jokuhan tuossa jostain vi***n vihreistä höyrysi välissä joten siihen viestiin vastasin, mene optikolle.
- Anonyymi
ihminenonpaha kirjoitti:
Mikä vi***n mammanpoika ja kuinka niin vastailen itsekseni? etkö osaa tampio lukea, jokuhan tuossa jostain vi***n vihreistä höyrysi välissä joten siihen viestiin vastasin, mene optikolle.
Ei tarvitse, senkin itselleen vastaaja.
- Anonyymi
Aika vanha kirjoitus otettu esille 6v takaa?
En usko ihan täysin tuohon tarinaan. Kyllä susi on arka ja pelkää ihmistä haistaessaan ja nähdessään sellaisen. Tuo tarinasi lauma juoksi metsään naapurin puolelle korostaa näkemystäni, eli varmaan juoksivat ihmistä karkuun.
Toinen asia on se, että mikä houkuttelee susia pihaasi? Onko sinulla kotieläimiä irti ulkona? Sellainen suden lauma kyllä etsii syödäkseen hirvieläimiä, ne eivät elä millään pelkällä koiralla ja kissalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859