Nova vai groovefm?

Kumpi on parempi?
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

No toihan on ihan makuasia. Molemmat soittaa päivästä päivään paljon samoja ralleja joita ovat jo vuosia soittaneet. Nyt vaan se resepti ei enää toimi.
Grooven musatarjonta monipuolisempaa.

Äänestä

Groovella on todella vähän juonnettua ohjelma-aikaa ja juontajia, jos haluaa pelkkää musiikkia kuunnella niin se on sitten sama laittaa spotify päälle.

Oli sitten Novan juontajista mitä mieltä hyvänsä niin ainakin siellä on juonnettua ohjelmaa reilusti ja tasatuntiuutiset läpi vuorokauden, siksi väitän että Nova on parempi.

Musatarjonta on yhtä kulunutta molemmilla, ehkä jopa kuluneempaa Groovella kun musapäällikkö muistaa päivittää soittolistaa sangen harvoin. Novalle päivittyy uutuuksia paremmin, vaikka toki kulunutta musaa mukana paljon onkin.

Äänestä

Nova tietenkin. Juonnettua ohjelmaa tarjolla runsaasti ja se on minusta ainakin radioon tarkoitus. Elina Kottosestakin suuri plussa Novalle. Muusiikkiin en ota kantaa, sillä minulle on lähes sama mitä sieltä tulee, kun kuitenkin juontojen takia Novaa kuuntelen. Onhan se toki kiva, ettei kokoajan samat rallit soi ja Novan uudistuksen myötä musiikin monipuolisuus on parantunut huomattavasti.

Äänestä

Mikä tahansa on parempi kuin Nova...

Äänestä

Groove parempi; ei jonninjoutavaa skeidanjauhantaa ja musiikki tyylikkäämpää. Hyvän mielen radiokanava.

Äänestä
  • jaa?

    mites se soittolistan päivittyvyys? ei se kovin raikkaalta kuullosta.

    Äänestä

  • Se on Voicen tunnari toi "kuullostaa raikkaalta".

    Äänestä

Kuulostaa haastattelulta, se on Nova

Äänestä

Jos tykkää svengaavasta musiikista, joka tietysti on aika lailla samaa koko ajan, kuuntelee Groovea. Siellä ei ole niin paljon jonninjoutavaa jorinaa kuin Novalla. Itse tykkään kuunnella hyvää musiikkia radiosta.
Jos taas haluan kuunnella keskusteluja ja asiaa, käännän Yle puheelle tai ykköselle. Jonninjoutava diipa-daapa-jutustelu ei kiinnosta. Mutta makunsa kullakin..

Äänestä

Novalla sentään jotain hyvääkin. Nimittäin Nova Stage livetaltioinnit. Aivan huippuluokkaa. Muuten Nova on mitä on. En yhtään ihmettele, jos Novan kuulilaluvut ovat uudistuksen jälkeen laskeneet entisestään. Sellaista se on kun mennään vielä huonompaan.

Kaikista kanavista kauhein on kuitenkin Iskelmä potpureineen. Samassa ajassa ehtisi soittaa yhden jopa kaksi lyhyttä biisiä, kun Iskelmä kierrättää näitä parin kolmen minuutin mittaisia potpureitansa.

MUTTA EIKÖHÄN TÄTÄ ENIMMÄKSEEN SHITNOVAA OLE MAINOSTETTU JA PARJATTU IHAN TARPEEKSI!

Äänestä
  • Potpurien aikana toisella paikkakunnalla ajetaan mainoksia. Katkot eivät ole eri alueilla keskenään samanmittaisia.

    Äänestä

  • potpureista ei tarvii maksaa teosto ja gramex maksuja. se on sitä täytettä kun jollain muulla alueella tulee mainoksia.

    Äänestä

  • Miksi ei tarvitse?

    Äänestä

  • halvempaa kirjoitti:

    potpureista ei tarvii maksaa teosto ja gramex maksuja. se on sitä täytettä kun jollain muulla alueella tulee mainoksia.

    Kaupallisten radioiden teosto- ja gramex-maksut menevät liikevaihdosta, joten käytännössä kaikesta menee maksu.

    Äänestä

suosittelen lämpimästi Radio Sun Classics, on mukavaa ja monipuolista vanhaa musaa. Soi salilla usein.

Äänestä
  • umpikulunutta paskaa tulee sieltäkin. kakkuri vastuussa tästäkin niin kuin groovesta aikanaan.

    Äänestä

  • sieltäki kirjoitti:

    umpikulunutta paskaa tulee sieltäkin. kakkuri vastuussa tästäkin niin kuin groovesta aikanaan.

    Radio aapee tarjoaa parhaat shitit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitämieltä kirjoitti:

Kumpi on parempi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu